İlk Müşterisine Kendi Elleriyle Oculus'u Teslim Eden Şirket Kurucusu Palmer Luckey

0
0
0
0
0
Bir şanslı arkadaş Oculus Rift'in ilk resmi sahibi olmakla kalmadı, birde cihazı şirketin kurucusunun elinden teslim aldı.
Oyun dünyasında artık yavaş yavaş yeni bir çağ başlıyor; sanal gerçeklik. Bir süre devam edin prototipler, geliştirme aşamaları, geliştirici kitleri falan derken, sonunda bu yıl, sanal gerçeklik gözlüklerinin sektöre adım attığı yıl olarak tarihe geçmeye hazırlanıyor.

Şu an için resmi olarak satışa çıkan (ya da kısa süre içinde çıkmaya hazırlanan) dört önemli VR set mevcut. Bunlar Oculus Rift, HTC Vive, PlayStation VR ve Gear VR. Tabi -muhtemelen siz de onaylayacaksınızdır- içlerinde sunacağı şeyler bakımından Oculus Rift bir adım öne çıkıyor diyebiliriz. Hatta daha önceden Sony cephesinden Oculus'un daha iyi olduğuna dair küçük bir itiraf da gelmişti.Gerçi Oculus, özellikle fiyatı resmiyet kazandıktan sonra çoğu oyun sever tarafından eleştirilmişti ki eleştirenler bence de haklılar. 600 dolar nedir abi? Ancak bu tabiki bazıları için problem değil. Zira Oculus ön siparişe açıldığı anda çılgın gibi talep görmüştü. Şimdi o ön siparişi verenler de yavaş yavaş Oculus Rift'lerine kavuşmaya başladı. Fakat bu kişilerden biri, muhtemelen bütün ön sipariş veren kişilerden daha şanslı.

Alaska'da yaşayan Ross Martin isimli arkadaş, 599 dolar fiyatı ile ön siparişe açılan Oculus Rift'i ilk sipariş eden kişi olmayı başarmış. Karşılığında ise Oculus Rift kadar değerli bir şeyle ödüllendirilmiş; ürünü şirketin kurucusunun elinden almak.

Oculus Rift'in kurucusu olan Palmer Luckey, ilk müşterisine güzel bir jest aparak kalkıp taağ Alaska'ya gitmiş ve kendisinin de aralarında bulunduğu Oculus Rift ekibi tarafından imzalanan cihazı elleriyle teslim etmiş. 
 

Personally delivering the first Rift to Alaska!

Palmer Freeman Luckey tarafından gönderildi 26 Mart 2016 Cumartesi

Kaynak: CNet
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0