iWatch Nasıl Görünecek?

0
0
0
0
0
iWatch Nasıl Görünecek?
Saat konusundaki tercihimiz çoğu zaman tasarımı ve görünüşü olmuştur. Şu an teknoloji devlerinin yarıştığı konu ise saat tercihimizi teknolojiden yana kullanacağımız doğrultuda değiştirecek
 
Apple ise her zaman yaptığı gibi rakiplerinden farklı bir yol izleyerek işe teknolojiden önce tasarımdan başlamış gibi görünüyor. Şu an kullanılan bataryaların, akıllı saatlerin incelmesine imkan vermediği düşünülğünde Apple öncelikle daha ince ve mümkün olduğunca uzun ömürlü bir batarya üzerinde çalışıyor. Başvurusunu yaptığı son patentlere göre de iWatch son derece ince olacak gibi duruyor.

Ayrıca yine Apple’ın başvurusunu yaptığı patentten ortaya çıktığına göre Apple’ın akıllı saati (muhtemelen iWatch) bağlantılı olacağı cihazla (iPhone) arasındaki iletişim ve bağlantıyı, istenildiğinde ya da gerekli olduğunda sağlayarak bataryasının daha uzun süre dayanmasına olanak verecek. Telefon ve saatin birbiri arasındaki mesafeye göre bildirimler saate yansıyacak ya da yansımayacak. (TAA)

Akıllı saatlerin Bluetooth LE tipi bağlantı sayesinde normal Bluetooth’tan daha az enerji harcadıkları, buna rağmen sürekli şarj edilmek zorunda kalmaları bu saatlerin henüz hayatımıza tam anlamıyla girmesine engel oluyor.

Apple da bu batarya sorunu ile uğraşırken iWatch'a yönelik konsept tasarımlar ortaya çıktı bile. İşte iWatch bu tasarımlardan biri ile piyasaya çıkacak:
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0