Zamanda Yolculuk Yaptıran Sanal Gerçeklik Gözlüğü: Kinki Nippon Tourist

0
0
0
0
0
CEATEC 2015 etkinliği kapsamında görücüye çıkan Kinki Nippon Tourist adlı sanal gerçeklik gözlüğü ile zamanda yolculuk yapabilme şansınız bulunuyor.
Sanal gerçeklik gözlükleri günümüzde acayip ederece popüler olmaya başladı. Oculus Rift, HTC Vive, PlayStation VR gibi birçok türü bulunan bu sanal gerçeklik deneyiminde acaba zamanda yolculuk yapılma şansı var mı? Tabiki de şu an için yok. Ancak yine sadece ce sadece bilim-kurgu filmlerinde gördüğümüz zamanda yolculuk durumu farklı bir açıdan hayat buluyor!

Kinki Nippon Tourist adlı ve CEATEC 2015 etkinliğinde tanıtılan bu gözlük sanal gerçeklik deneyimini zamanda yolculuk yapmaya çevirebilecek! Ancak maalesef ki ilk aklınıza gelecek düzeyde olmayacak. Yani bu gözlüğün geleceği gösterme gibi bir lüksü yok.KNT olarak adlandırılan bu gözlük size zamanda yolculuğu tarihi bölgeler ile yapacak. Yani tarihi bir antik kent, müzede bulunan eski yapılar elde olan bilgiler ile neredeyse bire bir olarak işlenecek ve siz o bölgede bu gözlük ile gezi yapmanız durumunda o bölgenin yıllar yıllar önceki halini görerek dolaşacaksınız. Yani teknik olarak geçmişe bir yolculuk yapabileceksiniz.

Şu anda prototip aşamasında olan bu projer için eski bir Epson Moverio adlı gözlük kullanılıyor. Ancak güzel bir şekilde ayarlanırsa turizm açısından oldukça güzel bir deneyim yaşatabilecek olan KNT için şu anda ar-ge çalışmaları devam ediyor ve ne zaman kullanıma açılacak belli değil. Fakat örneğin Efes'i Olympos'u kendi zamanında gibi gezmek de ayrı bir keyif olacağı kesin.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0