​Televizyon Başında Uyuyakalanlar İçin Akıllı Bileklik: KipsTR

0
0
0
0
0
​Televizyon Başında Uyuyakalanlar İçin Akıllı Bileklik: KipsTR
İngiltere’nin Manchester kentinde iki öğrenci, uyuyakaldığında televizyon programını kaydeden akıllı bileklik geliştirdi.
Televizyon başında sevdiğimiz dizileri veya filmleri izleyerek uyuyakalmak bazen bir keyif haline dönüşebiliyor. Ancak uyandığımızda neler kaçırdığımızı da, düşünmeden edemiyoruz. Bu konuyu ele alan Ryan Oliver (15) ve Jonathan Kingsley (14) isimli iki öğrenci TV izleyen bir kişinin ne zaman uyuyakaldığını tespit eden ve o andan itibaren televizyondaki programı kaydetmeye başlayan bir bileklik geliştirdi.

İngiltere’nin Manchester kentinde yaşayan öğrenciler, 3D bir yazıcı yardımıyla yaratılan bilekliğe KipsTR ismini verdi. Buna göre KipsTR televizyon karşısında uyuyan kişinin nabzını ölçüyor ve nabız belli bir rakamın altına indikten sonra televizyondaki görüntüleri kaydetmeye başlıyor. Yapılan açıklamaya göre cihazın önümüzdeki günlerde daha da geliştirilebileceği söyleniyor. Örneğin kullanıcının uyuduğunu anlayan bilekliğin akıllı ev sistemine komut göndererek ışıkları kapatması mümkün olabilir. Ayrıca bileklik, kişinin duygu durumunu algılayarak sevdiği programların bir listesini çıkarabilir.

14 ve 15 yaşındaki geliştirici gençlerin üretim sponsoru Virgin Media isimli şirket oldu. Virgin Media’dan yetkililer KipsTR isimli bilekliği Aralık ayından itibaren ilgilenen müşterilerine deneme amaçlı olarak dağıtacaklarını söyledi. 

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0