Kontak Lens Devrimi Yolda: Sony, Kayıt Yapabilen Lens Patenti Aldı!

0
0
0
0
0
Giyilebilir teknoloji alanında son dönemde kontak lens rüzgarı esiyor. Google'ın ardından Sony de görüntü kaydedebilen bir lensin patentini aldı...
Giyilebilir teknolojide yakın geleceğin en popüler ürünleri kontak lensler olacak gibi duruyor. Doğrudan göze takılabilen bir lens için Google’ın aldığı patente dair bilgileri buradaki içeriğimizde sizlere aktarmıştık. Bu gelişmenin ardından gelen yeni haberler, Japon teknoloji devi Sony’nin de benzer bir çalışma içerisinde olduğunu gösteriyor.

 Sony'nin Lensinin Google'ın Lensinden Farkı Ne?

Diğer akıllı kontak lens projelerinin aksine, Sony’nin cihazı görülen görüntünün kayıt edilmesine odaklanıyor. Google’ın ve diğer şirketlerin geliştirdiği birbirinden bağımsız lens projelerindeki ortaki ortak nokta ise daha iyi görüş sunmaya odaklanılması. 

 Görüntü Yakalayabilen Lens Ne Zaman Üretilebilir?

Sony’nin lens içerisine gömülü sensörleri imaj yakalama ve demolama özelliklerine sahip olacak ancak şu an tüm bunları sağlayabilmek  şu an sadece teoride mümkün. Çünkü, görüntüyü yakalamayı ve depolamayı sağlayabilecek bileşenler günümüzde bir kontak lensin içerisinde eklenebilecek kadar küçük değil. Yine de, yakın gelecekte yaşanması muhtemel gelişmeler ile bu türden lensleri görmemiz çok uzak olamayabilir. Yukarıdaki görselde görüntü yakalayabilen kontak lens sistemine dair detayları görebilirsiniz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0