Lenovo'dan Oyun Kumandası Olarak Kullanılabilen Akıllı Ayakkabı

0
0
0
0
0
Lenovo'dan Oyun Kumandası Olarak Kullanılabilen Akıllı Ayakkabı
Lenovo, San Francisco’daki Tech World’de tanıttığı prototip ile oyun kumandası görevi üstlenen ilginç bir ayakkabı gösterdi.
San Francisco’daki Tech World’de Lenovo'dan oldukça ilginç bir akıllı ayakkabı tanıtıldı. Şu anda bir ismi olmayan ve prototip aşamasındaki Lenovo'nun Akıllı Ayakkabı'sı, Vibram ve Intel işbirliğiyle hazırlandığı bilgisi veriliyor.

Intel'in Curie adındaki özel modülünü barındıran bu akıllı ayakkabı, klasik bir spor aktivitelerini rahatlıkla yerine getiriyor. Yani şu anda piyasada olan tüm akıllı ayakkabı modellerinin işlevleri bu ayakkabıda da mevcut.
 

3D yazıcı ile üretilen bu arkadaşımız aynı zamanda oldukça ilginç bir özelliği de barındırıyor. Oyun kumandası. Evet, yanlış duymadınız, bir oyun kumandası gibi kullanılabilen bu ayakkabı özellikle sonsuz koşu dediğimiz oyunlarda bizzat kendinizin koşacağı bir oyun deneyimi sunacak. Hatta şu anda ilk aklıma gelen Temple Run oldu. Samsung'un Gear VR'ı için geliştirilen sanal gerçeklik deneyimi ile oynanabilen oyunu bu ayakkabı ile tamamen gorillerden sizin kaçabileceğiniz şekilde oynamak mümkün olabilir.

Ayrıca sanal gerçeklik deneyimine tam entegre olması halinde sanal gerçeklik desteği sunan FPS tarzı oyunlarda adımları olduğunuz yerde kendiniz atarak daha gerçekçi bir oyun deneyimi yaşayabilmenize olanak tanıyabilir.

Son olarak ayakkabının daha çıkış tarihi ve fiyatı şu anda belli değil, çünkü bahsettiğimiz gibi bu akıllı ayakkabı şu anda prototip aşamasında.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0