Giyilebilir Teknoloji İçin LG'den Biyometrik Sensör

8
2
0
0
0
LG’nin Ar-Ge bölümü ola LG Innotek, giyilebilir teknoloji ürünlerde kullanılması amacıyla biyometrik bir sensör geliştirdi.

Her ne kadar LG’nin duyuracağı G5 modeline odaklanmış olsak da, şirketin Ar-Ge bölümü LG Innotek’in başarılı çalışmalarından söz etmezsek olmaz. Innotek, giyilebilir teknoloji ürünleri için optik bir biyometrik sensör üretti. Yalnızca 1 mm inceliğe sahip olan ve foto diyot, 5 LED, entegre bir devresi bulunan sensör, bulunduğu cihaz sayesinde kalp atış hızını, stres seviyesini ve oksijen seviyesini ölçebiliyor. Kalp hızı ölçümlerindeki hata marjını %38 oranında azaltan sensör, sinyal alımında da %30’luk bir iyileşme sağlayan sensör, bulunduğu cihazdaki enerji tüketimini %20 oranında azaltıyor.

Optik sensörler, şu an piyasadaki cihazlara oranla daha güç tüketiyor ve daha fazla ölçüm kapasitesi sunuyor. LG Innotek’in ürettiği yeni sensör ise daha ince telefon ve saatlerin üretilebilmesinin önünü açıyor. 

LG Innotek’in hedefleri arasında PCB teknolojisiyle ilgili adımlar atılması da bulunuyor. Üniteleri daha ince bir hale getirmeyi hedefleyen Ar-Ge bölümü, bu sayede tüm devreleri devre kartına entegre etmeyi hedefliyor.

8
2
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
8
2
0
0
0