Marc Zuckerberg: Sanal Gerçeklik Gözlükleri Hala Çok Garip

0
0
0
0
0
Marc Zuckerberg: Sanal Gerçeklik Gözlükleri Hala Çok Garip
​Facebook’un CEO’su Mark Zuckerberg, geçtiğimiz yıl Oculus Rift’i satın alarak sanal gerçeklik gözlükleri piyasasına da el atmıştı. Fakat Zuckerberg’den bir itiraf geldi: Sanal gerçeklik gözlüklerinin hala “garip” görünüyor.
Facebook’un CEO’su Mark Zuckerberg, geçtiğimiz yıl Oculus Rift’i satın alarak sanal gerçeklik gözlükleri piyasasına da el atmıştı. Fakat Zuckerberg’den bir itiraf geldi: Sanal gerçeklik gözlüklerinin hala “garip” görünüyor.

Soru&Cevap etkinliğinde kullanıcılarla konuşan Zuckerberg, sanal gerçeklik gözlükleriyle ilgili açıklamalarda bulundu. Önümüzdeki yıllarda bu cihazların çok daha farklı görüneceğini söyleyen Zuckerberg, günümüzdeki “garip” tasarımlarıyla görünmeyeceğini söyledi. Bu sözlerinden Google Glass’ı eleştirdiğini düşünsek de aynı eleştirinin Oculus Rift için de geçerli olduğunu belirtelim.Önümüzdeki 10 ila 20 yıl arasında bilgisayarın dışında başka bir platformun oluşacağını belirten Zuckerberg, Oculus Rift ile bunun üzerinde çalıştıklarını belirtti. Sosyal medyanın da önemline değinen Zuckerberg, Facebook’un WhatsApp, Instagram ve Messenger gibi önemli platformlara sahip olmanın avantajlarını daha aktif bir şekilde kullanacaklarını söyledi.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0