Microsoft HoloLens Ön Satışa Çıktı!

0
0
0
0
0
Microsoft HoloLens Ön Satışa Çıktı!
Sanal gerçeklik ürünlerinin art arda tanıtıldığı şu günlerde Microsoft'tan da beklenen açıklama geldi. Şirket, merakla beklenen sanal gerçeklik ürününü HoloLens'in geliştirici sürümünü ön satışa çıkardı.
Mobil Dünya Kongresi 2016’ya damga vuran sanal gerçeklik ürünleri gündemdeki yerini koruyor. Geçtiğimiz hafta gerçekleşen organizasyon kapsamında LG ve Samsung’un yeni sanal gerçeklik ürünlerinin tanıtımına şahit olmuştuk. Bugün de Microsoft’tan beklenen açıklama geldi ve daha önce tanıtımı yapılan HoloLens cihazının ön satışa sunulduğu duyuruldu.

 HoloLens Hangi Ülkelerde Satışa Çıktı?

Öncelikle Birleşik Devletler ve Kanada’da ön satışına başlancak ürün şu an “Geliştirici Sürümü” olarak adlandırılıyor. 3000 dolar fiyat etiketine sahip cihaz, henüz son kullanıcı ile buluşabilecek olgunluğa erişebilmiş değil. Bununla birlikte, cihazın geliştiriciler ve teknoloji meraklıları tarafından test edilmesi oldukça önemli. Microsoft, bu süreçte elde ettiği geribildirimler ile cihaza son şeklini verecek. 
 

 HoloLens'in Teknik Özellikleri Neler?

Ön sipariş süreci ile birlikte HoloLens’in teknik özellikleri de belli oldu. Cihaz, 32-bit Intel işlemciden gücünü alıyor. 2 GB bellek ve 64 GB dahili depolama alanına sahip HoloLens’te Wi-Fi, Bluetooth 4.1 ve USB 2.0 bağlatı arabirimleri de bulunuyor. Cihazın pil süresi ise 3 saat olarak açıklanmış durumda. Microsoft’un sanal gerçeklik cihazı ile ilgili ayrıntılı bilgileri buradaki haberimizde bulabilirsiniz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0