Microsoft'tan Geleceğin ''Işınlanma'' Teknolojisi: Holoport

1
0
0
0
0
Microsoft'tan Geleceğin ''Işınlanma'' Teknolojisi: Holoport
Bilim kurgu filmlerinin olmazsa olmazı ışınlanma olayı, kısmen de olsa gerçeğe dönüşüyor. Microsoft, HoloLens yardımı ile mükemmel bir işe imza attı.
Sanal gerçeklik sistemleri konusunda HoloLens ile önemli bir adım atan Microsoft, şimdi HoloLens sayesinde kurduğu altyapı ile inanılmaz bir işe daha imza atıyor; Holoport.

Peki nedir bu Holoport? Holoport aslında iki teknoloji teriminin adının basitçe birleştirilmiş hali; hologram ve teleport. İşte Microsoft'un yeni sisteminin de tam olarak yaptığı şey bu. Sizin görüntünüzü 3 boyutlu hologram şeklinde istediğiniz yere teleport etmek.

Bir odaya yerleştirilen ve 3D sensörleri bulunan kameralar ile yapılan bu işlem sayesinde üç boyutlu hologram görüntünüzü istediğiniz yere aktarabilmeniz mümkün. Tabi işin içinde HoloLens gibi bir sanal gerçeklik gözlüğünün de olması şart. 
 
Tabi Microsoft'un bu sistemi yolun daha çok başında. Ancak böyle bir şeyin yakın bir zaman içinde rahatlıkla kullanılabilecek olması gerçeği müthiş heyecan verici. Bu arada Microsoft'un araştırma ekibinin başındaki isim Shahram Izadi'nin dediğine göre sistemde daha önceden kaydedilen görüntülerin de oynatılabilmesi mümkün olacak ki bu olayı daha da müthiş kılıyor.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0