Microsoft'tan Google Cardboard'a Rakip: VR Kit

0
0
0
0
0
HoloLens ile sanal gerçekliği bambaşka bir boyuta taşımaya hazırlanan Microsoft'tan şimdi de Google'ın Cardboard gözlüğüne ciddi bir rakip geliyor.
Son dönemlerde sanal gerçeklik piyasası iyice kızışmaya başlamış durumda. Sektörün dev firmaları birbirinden müthiş VR setler ile son derece çetin bir mücadele içine girmeye hazırlanıyor. 

Ancak içlerinde biri var ki, tabiri caizse yarışa bir adım önde başlayacak gibi; Microsoft HoloLens. Fakat arttırılmış gerçeklik olarak gerçekten de diğerlerinden bir tık üstte olan HoloLens, anlaşılan Microsoft'un tek hamlesi değil. Fiyat bakımından HoloLens'in tuzlu olacağı aşikar ve sanıyoruz bu sebeple Microsoft bir adet de uygun fiyatlı cihaz çıkarmak istemiş. Sonuç olarak da Microsoft VR Kit ortaya çıkmış.


(Temsili görsel)

Gerek yapısı, gerekse kullanımı olarak Google'ın Cardboard'una oldukça benzeyen VR Kit, akıllı telefonlar ile birlikte çalışmakta. Aslında bu durum da Microsoft'un mobil cihaz sektöründe ciddi planları olduğunun bir göstergesi olabilir. Çünkü bir süredir Microsoft'un daha yüksek özelliklerde ( 4K ekran vb) telefonlar üreterek pazarda ciddi bir yer edineceği yönünde haberler vardı.

Şimdi ise şirketin Rusya sitesinde ortaya çıkan, bir nevi ''akıllı telefonlar için VR set'' konumundaki VR Kit, bunun bir göstergesi olabilir. VR Kit'in özelliklerine dair herhangi bir bilgi şu an için bulunmuyor. Ancak VR setin sadece Windows cihazlara özel olarak üretilmesi bizim açımızdan süpriz olmaz.

Kaynak: TheNextWeb
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0