Microsoft, Telefon Şarj Edebilen Pantolon Üretti!

3
0
0
0
0
Giyilebilir teknolojilerin çığır açtığı çağımızda, belki de en işe yarar buluş teknoloji devi Microsoft’tan geldi: “Telefon şarj edebilen pantolon!”
Giyilebilir teknolojilerin çığır açtığı çağımızda, belki de en işe yarar buluş teknoloji devi Microsoft’tan geldi: “Telefon şarj edebilen pantolon!

Ne kadar akıllı olursa olsun, kaç megapiksel fotoğraf çekerse çeksin, telefonun şarjı olmadığı zaman sokağa bile çıkasınız gelmez. Microsoft’un satın aldığı Nokia’nın 150 gramlık kablosuz şarj tabakası olan DC-50’yi kullanarak tasarladığı pantolonun cebine telefonunuzu koyduğunuzda artık telefonunuzu kolayca şarj edebileceksiniz.

Bizim ülkemizde kot pantolon ile yanaşıp “şarj lazım mı abla?” diyen sapıkları da türeteceğine şimdiden kesin bir göz ile bakabilirsiniz. Ya da bir saatlik şarj 5 tl gibi yeni bir iş kapısı da açabilir. Fakat pantolonun cebine koyup kaçanlar da çıkar. Kısacası yeni bir iş kolu da yaratabilir bu şarj eden pantolonlar.

İngiliz tasarımcı Adrien Sauvage’ın tasarladığı ve “Modern Man” adını verdiği pantolon Nokia’nın yeni modeli Lumia 930’a uyumlu olarak üretildi. Microsoft Mobile Pazarlama Müdürü Adam Johnson, firmanın modaya ayak uydurmayı sevdiğini söylerken pantolonun ise Amazon’dan ön siparişe açıldığını da belirtti.

Fiyatı tam olarak bilinmese de pantolonun 350 dolar civarında olacağı tahmin ediliyor. Fakat yukarıda da belirttiğim bizim ülkemizde tutmaz gibi geliyor bana. Sizce tutar mı?
 
3
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
3
0
0
0
0