Microsoft'un Hologram Teknolojili Gözlüğü HoloLens'in Dağıtımına Başlandı!

0
0
0
0
0
Microsoft'un Hologram Teknolojili Gözlüğü HoloLens'in Dağıtımına Başlandı!
Dünya sanal gerçekliğe odaklanmışken farklı olarak hologram teknolojisine yatırım yapan Microsoft, HoloLens'in dağıtımına başlıyor.
Aslında günümüzde sanal gerçeklik gözlükleri ön planda olsa da Microsoft tek başına bambaşka bir olaya girişmişti. HoloLens adını verdiği hologram teknolojisine sahip gözlük ile sanal gerçeklik yerine arttırılmış gerçeklik adını verebileceğimiz bir platfromda sunuyor.

Şöyle ki, sanal gerçeklik gözlükleri gibi sizi bambaşka bir dünyaya götürmek yerine bulunduğunuz gerçek dünyada sanal eklemeler yapan HoloLens ile masanızın üzerinde Minecraft oynayabilir, futbol maçlarını televizyondan değil evdeki halınızın üzerinden izleyerek stadyumu odanıza getirebilirsiniz.
 

Özellikle 3 boyutlu grafik çalışmaları yapılan mimarlık, sanat, tasarım ve harita ve şehir planlama gibi birçok sektörde direkt olarak yapacağınız işlemleri canlı olarak bulunduğunuz ortamda görebileceğiniz HoloLens, anlayacağınız üzere Oculus Rift ve türevleri gibi oyun odaklı olmak yerine iş odaklı olmayı seçmiş.

Fakat genel kanı olarak VR gözlüklere göre daha merak uyandırıcı ve daha dikkat çekici bulunan HoloLens'teki bu hologram teknolojisi sayesinde şu anda görüntülü yapabildiğiniz görüşmeleri direkt olarak karşılıklı bir biçimde yapabilmeniz de mümkün oluyor.
 

3.000 Dolar gibi efsane bir fiyatla geliştirici sürümünü ön satışa çıkartmış olan Microsoft, daha önceden sipariş veren geliştiricilerine bugünden itibaren HoloLens cihazlarını göndermeye başladı. Yani kısa süre içerisinde HoloLens hakkında farklı ve ilgi çekici çalışmaları görmeye başlayacağız diyebiliriz.

HoloLens ile ilgili detayları dilerseniz ingilizce olarak buradan görebilir, eğer satın almak gibi bir düşünceniz varsa buradan sipariş verebilirsiniz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0