NASA, Uzay Kıyafetlerinin Tasarımını Bize Soruyor

1
0
0
0
0
NASA, Uzay Kıyafetlerinin Tasarımını Bize Soruyor
Hantal, demode ve eski olduğu gerekçesi ile değiştirilmesi düşünülen uzay tulumlarının tasarımına karar veremeyen NASA, 2017'de kullanmaya başlayacağı yeni nesil astronot kıyafetlerinin seçimi için 3 farklı model üzerinden oy topluyor.
Herkesin bildiği gibi National Aeronautics and Space Administration kısa adıyla NASA 1962 yılından beri astronotları uzaya yollamakta (Uzay bizim işimiz, 1962'den beri). Tabi astronotlar uzaya özel tulumlar giyerek çıkmak zorunda.

Bu kıyafetlerden en bilineni Toy Story filmindeki Buzz Lightyear’a benzeyen Z-1 adlı kıyafet. Times dergisi tarafından tanıtıldığı yıl en iyi tasarım ödülüne layık görülen kıyafetin, yeni modeli Z-2’yi yapmak için çalışmalar başladı.

Ancak NASA çalışanları 3 farklı kıyafetin seçimini bizlere bırakıyor. 15 Nisan’a kadar sürecek olan oylama sonucunda, Kasım ayında ilk prototiplerin yapılması planlanıyor.

Biomimicry, Technology ve Trends in Society ismindeki 3 model, farklı temalara sahip. Güncel rakamlar ile oyların yarısından fazlasını alan Technology adlı kıyafet daha beğenilmiş gibi görünüyor.

Bu adresten oy kullanabileceğiniz siteye girerek seçimini yapabilirsiniz. Bakalım 2017’de hangi kıyafet kullanılacak?
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0