NBA'de Sanal Gerçeklik Gözlüğüyle Bir İlk!

1
0
0
0
0
Teknolojinin son dönemlerde sunduğu en iyi şeylerden biri olan sanal gerçeklik gözlükleri bir alanda daha aktif olarak kullanılmaya başlandı.

Dünyanın en iyi basketbol ligi olan NBA’de 2015-2016 sezonu dün gece resmi olarak başladı ve takımlar ilk maçlarını oynadılar. Bu maçlardan biri de Golden State Warriors ile New Orleans Pelicans arasındaydı. Maçı 111-95’lik skor ile Golden State kazandı ancak, işin teknoloji kısmı bir nevi maçın önüne geçti dersek yanlış olmaz.

NextVR adlı şirket, NBA ve Turner Sport işbirliği ile maçı evinde izleyen taraftarların ayağına getirdi. Saha kenarında özel olarak belirlenmiş biz NextVR cihazı, eş zamanlı olarak maçı Samsung Gear VR sahiplerine aktardı.Maçı izlerken sağa, sola bakarak geniş açılı bir şekilde sahanın keyfini çıkarabiliyorsunuz. Üstelik sahanın kenarına yerleştirilen NextVR cihazının bulunduğu yer de maçı izlemek için sanıyoruz en iyi yerlerden biri. GearVR uyumlu Samsung telefonlardan Oculus arayüzüne girerek NextVR uygulamasını inidirip siz de bu özellikten yararlanabiliyorsunuz.NBA Federasyonu yıl içinde pek çok maçta daha bu özelliği kullanacak. Hatta her sene düzenlenen ve milyonların takip ettiği All-Star Haftası kapsamında da sanal gerçeklik özelliğinin kullanılacağı söylenmekte (bu arada Curry ne oynadı be abi, 40 sayı...)

Kaynak: Mashable

1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0