Giyilebilir Drone: Nixie

0
0
0
0
0
Giyilebilir Drone: Nixie
​Amazon’un ve Facebook’un drone’larını hatırlarsınız. Amazon, ürünlerini geliştirdiği drone’larla müşterilerine ulaştırmak için çalışmalarına devam ediyor. Facebook da internet ağını geliştirmek için drone’ları kullanmayı planlıyor. Drone’lar, şimdi de özçekim (Selfie) için ilham kaynağı olmuş durumda.
Amazon’un ve Facebook’un drone’larını hatırlarsınız. Amazon, ürünlerini geliştirdiği drone’larla müşterilerine ulaştırmak için çalışmalarına devam ediyor. Facebook da internet ağını geliştirmek için drone’ları kullanmayı planlıyor. Drone’lar, şimdi de özçekim (Selfie) için ilham kaynağı olmuş durumda.
 
Intel tarafından düzenlenen ve giyilebilir teknolojilere ait yeni fikirlerin yarıştığı Make It Wearable Challange’nin finalistlerinden Nixie, bileğe takılan portatif bir drone. Bu alet, ufak bir bilek hareketiyle sizden uzaklaşıp Selfie çekmenizi sağlıyor.
 
Pervaneli bir drone füzyonu olarak tanımlanan bu cihaz, açık alanlarda rahatlıkla kullanılabiliyor. Örneğin bir dağın yamacında bileğinizden ayrılıp sizi kayıt altına alabiliyor.
 
MIW Challange’nin en ciddi birincilik adayı olan Nixie’yi geliştiren takımın lideri Christoph Kohstall, proje yöneticisi Jelena Jovanovic ve ekip üyesi Michael Niedermayr, Nixie’nin uluslararası pazarda yerini alabilmesi için, yarışmanın kazanılması halinde Intel’den gelecek olan yarım milyon dolarlık fonun çok önemli olduğuna vurgu yapıyor. 
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0