Nokia Giyilebilir Cihazlar Üretebilir!

0
0
0
0
0
Nokia'nın akıllı gözlük ve akıllı saat gibi giyilebilir cihazlar üretebileceği düşünülüyor.
Ürettiği telefonlarla akıllı telefon sektörüne tam olarak girememiş olsa da kendinden söz ettirmeyi asla unutturmayan Nokia'nın hakkındaki söylentilere bir yenisi daha eklendi. Bundan birkaç sene önce Microsoft ile yaptığı anlaşma dolayısıyla Lumia marka telefonların üretimine başlayan, sonradan sektörden çekileceği ile ilgili haberler çıkan Finlandiyalı teknoloji devinin son zamanlarda yaptığı açıklamalarla birlikte akıllı telefon sektöründen vazgeçmeyeceği kesinleştirilmişti.

Akıllı telefonların çıkışından önce dünyanın en çok kullanılan telefon markası olan Nokia, akıllı telefon sektörüne giriş yapacağını açıklamasının üzerine başka sektörlerde de adı anılmaya başladı. Ürün yelpazesini genişletmeye odaklanmış olan Nokia'nın şimdi de akıllı saatler ve akıllı gözlükler gibi cihazların bulunduğu sektöre, yani giyilebilir cihaz sektörüne giriş yapabileceği gündemde. Bu söylentilere göre Nokia, sektöre "Digital Healt" adındaki bir cihazla giriş yapmayı düşünüyor.Bu cihaz, adından da anlayabileceğiniz gibi kullanıcısının sağlık takibinin yapılabilmesi amacıyla üretilecek ve giyen kişinin çeşitli sağlık ihtiyaçlarını hatırlatacak. Aynı zamanda yeni sağlık takibi cihazlarında görmeye alışık olduğumuz kullanıcısının durumunu doktoruna bildirme özelliğinin de saatte yer alması bekleniyor. Nokia'nın bu sektöre girebileceği ve bu cihazı piyasaya sürebileceği, Nokia tarafından basın için yayınlanmış bir yazı ile öğrenildi. Yazıda ürün çeşitliliğini arttırmak istemelerinden oldukça sık bahseden Nokia'nın, farklı cihazların üretiminde de görev alacağı anlaşılabiliyor.

Şu an bu durum tam olarak kesinleşmemiş olsa da ilerleyen günlerde Nokia marka bir akıllı saatin piyasaya sürülmesi oldukça hoş olurdu. İnternete bağlanan ve Wonder Woman'ın bileklikleri kadar dayanıklı olan bir saati kim kullanmak istemez ki?

Kaynak: GDGTArena 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0