Obama’dan açıklama “Yakında Iron Man üreteceğiz”

1
0
0
0
0
Obama’dan açıklama “Yakında Iron Man üreteceğiz”
White House’un ev sahipliğinde yapılan üretim inovasyon etkinliğinde bazı açıklamalarda bulunan Barrack Obama sempatik tavırları ile bütün salonu kahkahaya boğarak Iron Man üreteceklerini belirtti.
White House’un ev sahipliğinde yapılan üretim inovasyon etkinliğinde bazı açıklamalarda bulunan Barrack Obama sempatik tavırları ile bütün salonu kahkahaya boğarak, uzun süredir çalıştıkları gizli bir proje kapsamında, esprili bir dille bilim adamlarının sonunda Iron Man’i ürettiklerini ve az sonra konuştuğu kürsüden göğe doğru yükseleceğini söyledi. Obama, yaptığı bu esprili gönderme ile bir an için “savaş teknolojileri” gibi “binlerce insanı nasıl daha başarılı bir şekilde yok edebiliriz?” sorusuna cevap arayan korkunç bir sektör hakkında konuşma yaptığını unutturdu.

Yanlış anlaşılmamak için söylediğinin bir espri olduğunu tekrar eden Obama, her ne kadar Iron Man olmasa da askerler için akıllı gereçler ürettiklerini ve üretilenler ışığında bu sektörün ilerlemesi için daha fazla kaynak ayıracaklarını yani üretmeye devam edeceklerini belirtti. Miğfer’e monte edilebilen akıllı ekranlar, süper güçlü dış iskeletler gibi yeni teknolojilerin yakında kullanılmaya başlayacağını da belirten Obama kendisinin de söylediği gibi bir Iron Man üretemese de Amerika’nın savaşmaya ne kadar meraklı olduğunu bir kez daha gözler önüne serdi.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0