Oculus, Apple'a Patladı: "Adam Gibi Bilgisayar Yapın, Yoksa Destek Vermeyeceğiz!"

1
0
0
0
0
Oculus, Apple'a Patladı: "Adam Gibi Bilgisayar Yapın, Yoksa Destek Vermeyeceğiz!"
Sanal gerçeklik şirketi Oculus'dan Apple'a salvolar geldi. Amerikalı şirket, VR ürünü Oculus Rift ile ilgili Apple'ı tehdit etmekten de geri durmadı.
Amerikalı sanal gerçeklik firması Oculus, Apple’a yönelik sert açıklamalarda bulundu. Oculus’un açıklamalarına konu olan neden ise, Oculus Rift adlı sanal gerçeklik cihazına Mac desteği sunulup sunulmayacağı yönündeki sorular. Bu konudaki sessizliğini bozan şirket, deyim yerindeyse açtı ağzını, yumdu gözünü…

 Yeni Mac Yoksa, Destek Yok!

Şirket kurucusu Palmer Luckey, Apple’ın Oculus Rift’i çalıştırmak için yeterince güçlü bir bilgisayarı bulunmadığını söyledi. Oculus Rift’in Mac desteğine yönelik karamsar konuşan Luckey “Apple yeni ve iyi bir bilgisayar yaparsa destek veririz” dedi.

 "Sizin Grafik Kartlarınızla Olmaz Hacı!"

Oculus CEO’sunun konu ile ilgili açıklamaları genellikle Mac’lerin grafik kartlarına odaklanıyor. “Şimdi 6000 dolar para basıp en üst model Mac Pro alıyorsun, içinde gele gele AMD FirePro D700 ekran kartı geliyor! İyi de birader, bu kart bizim önerilen sistem gereksinimlerimizi bile karşılamıyor” anlamına gelen cümleler kuran Luckey, Mac’lerin daha iyi grafik kartı barındırması gerektiğinin altını çiziyor.
 

 Mac'lerin Grafik Kartları Gerçekten O Kadar Kötü Mü?

Apple’ın grafik işlemci konusunda biraz cimri olduğunu biliyoruz ancak Oculus firmasının yerden yere vurduğu kadar olmadığını düşünüyorum. Sanal Gerçeklik için yüksek grafik işlem gücü gerektiği ortada ancak Oculus’un Apple’a yönelik bu sert açıklamalarının ardında biraz da reklam çabası olabilir. Bakalım Apple’dan karşı bir açıklama gelecek mi?
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0