Oculus Çalışanları: ''Ölümle Tehdit Ediliyoruz''

0
0
0
0
0
Oculus Çalışanları: ''Ölümle Tehdit Ediliyoruz''
Facebook ile yapılan anlaşma sonucu hayranlarından tehditlere kadar varan olumsuz eleştiri alan Oculus'un yaratıcıları yeni bir açıklama yapmak zorunda kaldı.
Geçtiğimiz günlerde Facebook'un Oculus'u satın alma haberini sizlere burada aktarmıştık. Bu satın alımı takip eden günlerde ise projeye Kickstarter ve başka kanallardan destek veren kullanıcılar, durumdan oldukça şikayetçi.

Facebook'un Oculus'u satın alması beklenmeyen ancak firmanın ileriye dönük olarak yaptığı bir hamleydi. Fakat kullanıcılar tarafından öyle büyük tepkiler gelmeye başladı ki, çalışanlar endişe etmeye başladı. Oculus'un yaratıcısı Palmer Luckey, ''İlk başlarda bu kadar tepki alacağımızı tahmin ediyorduk. Fakat son zamanlarda artan tepkilerin, ailemize kadar gelmesi ve ölüm tehditi alacağımız aklımızdan bile geçmemişti. Kendimizi yaptığımız işler ile kanıtlayacağız; fakat Oculus ile her hangi bir bağı olmayan kişilere tehdit gitmesi bizi çok rahatsız etmekte.'' diyerek düşüncesini dile geitrdi.

Daha önce id Software'de görev alan ve şu an Oculus'ta olan John Carmack, Anamanaguchi üyelerinden biri olan Peter Berkman'ın blogunda gelen mesajlara, Facebook'un şirketi satın almasıyla ilgili henüz resmi bir toplantının yapılmadığını ve kesnilikle insan takibine yönelik bir sistemin bulunmayacağını belirterek, hayranlarına cevap vermişti.

Eski Valve çalışanı Aaron Nicholls'ün firmaya dahil olduğu Oculus'un resmi Twitter hesabından duyurulmuştu. Bu da Facebook ile işlerin resmiyete bağlandıktan sonra, firmanın bünyesine daha ünlü ve yetenekli isimlerin katılabileceğinin göstergesi.

Oculus'a yapılan olumsuz yorumların ve tehditlerin haddini aşması, hoş bir durum değil. Ancak firmanın dediğine göre, bu ortaya iyi bir ürün koymak ve şirketin kendini uzun yıllar boyunca ayakta tutabilmesi için önemli bir anlaşma. Düzenli aralıklarla takıma yeni yüzlerin alınacağını belirten firma, bakalım tepkilerden ne zaman kurtulacak.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0