Oculus İçin Hazırlanan Sanal Gerçeklik Videosu, Emmy Ödülü Kazandı!

0
0
0
0
0
Fox ve Secret Location'ın birlikte hazırladıkları, Oculus Rift'e özel sanal gerçeklik deneyimi, Emmy ödülü almaya başardı.
Sanal gerçeklik setleri hızla gelişip yayılmaya devam etmekte. Ve inanıyoruz ki, birkaç sene içinde gerek oyun sektöründe gerekse sinema sektöründe sanal gerçeklik setlerinin büyük katkılarını göreceğiz. Haberimizde bahsedeceğimiz şey de, aslında VR setlerin önümüzdeki birkaç sene içinde yaşayacağı devrimin habercisi dersek yanlış olmaz. 

Sıradışı, kendine has işleri ile bilinen efsane yönetmen Tim Burton'ın 1999 yılında sinema dünyası sunduğu ve başrolünde -tahmin edebileceğiniz gibi- Johnny Depp'in oynadığı Sleepy Hollow (Hayalet Süvari), Fox'un üstlendiği bir TV dizisi olarak 2013'ten beri ekranlarda.İşte bu tv dizisinin kendi reklamını yapmak için hazırladığı bir video, sanal gerçeklik setlerinin tarihine adını altın harflerle yazdırmış durumda. Çünkü Oculus Rift DK2 için hazırlanan 360 derece görüş açılı ''The Sleepy Hollow Virtual Reality Experience'' videosu, ''İnteraktif Medya, Kullanıcı Deneyimi ve Sanal Dizayn'' kategorisinde Emmy ödülü almayı başardı.

Dizinin yıldızı Tom Mison'ın da bulunduğu video, başsız süvarinin gelerek kellenizi almasıyla son buluyor. Dürüst olmak gerekirse öyle çok da ödüllük bir video gibi gelmedi bana. Ancak seçenlerin mutlaka bir bildikleri vardır.
 

Kaynak: Engadget
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0