Oculus Rift'e Özel Oyunlar Artık HTC Vive'da da Oynanabilecek!

0
0
0
0
0
Oculus, sanal gerçeklik platformu için çok kritik bir karar aldı. Artık Oculus Rift'in mağazasında sunulan VR oyunları HTC Vive'da da oynanabilecek.
Oculus Rift isimli sanal gerçeklik başlığı ile sanal gerçeklik teknolojisinin öncülerinden olarak görülen Facebook bünyesindeki Oculus şirketi, kendi içerik mağazasında yer alan oyunlarla ilgili çok kritik bir karar verdi.

HTC'nin sanal gerçeklik başlığı HTC Vive'ın piyasaya çıkışıyla HTC ile çok ciddi bir rekabet içinde olan Oculus, HTC Vive'ın Oculus Rift'e göre daha erken son tüketiciye ulaşmasıyla birlikte satışlarında beklenen patlamayı yakalayamamış, hatta birçok pazarda HTC'nin gerisinde kalmıştı. Özellikle HTC Vive'ın elde tutulan dahili kontrolcüleriyle birlikte Oculus Rift'e göre çok daha rahat ve geniş bir kullanım sunması Oculus Rift'i geriplana düşüren detayların başında geliyordu.

Sadece Oculus Rift'te oynanabilen VR oyunlarıyla geniş bir kullanıcı kitlesini hedefleyen Oculus, HTC Vive'ın hızla yaygınlaşmasıyla birlikte Oculus Rift'e özel oyunları HTC'nin sanal gerçeklik platformuna da taşıma kararı aldı. Bundan böyle Oculus Store'da yayınlanan tüm oyunlar aynı zamanda HTC Vive kullanıcıları tarafından satın alınabilecek ve oynanabilecek.Bu durumun Oculus'a ne gibi bir katkısı olacağını bilemiyoruz ancak Oculus Store'daki içeriklerin HTC Vive'da da kullanılabilmesi her iki sanal gerçeklik platformunda da içerik zenginliği sağlayacak. Elbette HTC Vive kullanıcıları bu oyunları Oculus Store'dan alacağı için Oculus'a maddi bir getirisi olabileceği de düşünülüyor.

Tabi her ne kadar Oculus Rift'in HTC Vive kadar iyi satış rakamları elde etmediğini söylesek de Oculus'un HTC Vive'dan sonra satışa çıktığını belirtmemizde fayda var. Oculus Rift beklendiği kadar iyi bir çıkış yakalamamış olabilir ancak HTC Vive'a göre daha uygun fiyatı ve sonradan kazanacağı geliştirmelerle halen gözde sanal gerçeklik platformlarından biri olacağını rahatlıkla söyleyebiliriz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0