Oculus Rift Uyumlu Helikopter ile Mükemmel Uçuş Deneyimi

0
0
0
0
0
Sanal gerçekçilik dendiğinde birçok kişinin aklına ilk gelen ürünlerden olan Oculus'un üretmiş olduğu Rift adlı cihaz, DJI adlı RC helikopter markasının Phantom 2 modeline entegre edildi.
Sanal gerçekçilik denildiğinde birçok kişinin aklına ilk gelen ürünlerden olan Oculus'un üretmiş olduğu Rift adlı cihaz, DJI adlı RC helikopter markasının Phantom 2 modeline entegre edildi.
 
Her geçen gün Oculus Rift'i farklı kullanım amaçlarıyla, farklı farklı yerlerde görmeye başladık. Yeni kullanım senaryolarının kapısını açan Rift, bu sefer Phantom 2 isimli uzaktan kumandalı helikoptere uzaktan bağlandı.  
 
DJI Phantom 2'nin üzerinde yer alan iki, oynar başlı kamera ile görüntüler doğrudan Oculus Rift'e gönderilmekte. Böylece helikopter havadayken de derinlik ve uzaklık algısı, kullanıcıya iletilebilmekte.  Kullanıcının kafa hareketlerini taklit edebilen kamera, özellikle dar alanlarda veya bir objeyi incelerken son derece kullanışlı olabiliyor. 4 pervaneli olduğu için kontrolü bir hayli kolay olan Phantom 2'nin Oculus Rift bağlanmış halini aşağıdaki videoda seyredebilirsiniz.  

 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0