Yeni Bir Sanat Akımı Oluşturabileceğiniz LED Işıklı Ayakkabı: Orphe

1
0
0
0
0
​Aranızda küçüklüğünde ışıklı ayakkabı giymeyen ya da giymek istemeyen var mıydı? Işıklı bir ayakkabı giymek, arkadaşlarının arasında sanki hiyerarşik bir yapı oluşmasını sağlayıp en üstte olmanı sağlayan bir durumdu. Işıklı ayakkabıları hala unutmamış birileri var, onlardan birisi de Yuya Kikukawa.
Aranızda küçüklüğünde ışıklı ayakkabı giymeyen ya da giymek istemeyen var mıydı? Işıklı bir ayakkabı giymek, arkadaşlarının arasında sanki hiyerarşik bir yapı oluşmasını sağlayıp en üstte olmanı sağlayan bir durumdu. Işıklı ayakkabıları hala unutmamış birileri var, onlardan birisi de Yuya Kikukawa.

Kikukawa’nın kurucusu ve CEO’su olduğu Orphe isimli şirket, LED ışıklarla donatılmış ayakkabı üretimi için Indiegogo'da bağış bekliyor. 

Ayakkabıdaki LED ışıklar iki farklı şekilde kontrol edilebiliyor: Birincisi, ayakkabıyla Bluetooth desteği sayesinde bağlantı kurularak kontrol edilmesi, ikincisi ise kullanıcının hareketlerine daha önceden uyum sağlaması için bir uygulamanın programlanması.Bunun sadece para kazanmak için değil, teknolojiyi sanatla buluşturarak insanların içindeki sanatçı ruhunun ortaya çıkarılmasının amaçlandığını söyleyen Kikukawa, bu şekildeki işitsel bir anlatımla çok farklı bir kültürün ortaya çıkabileceğini ümit ettiklerini söyledi.Ayakkabının sınırlı sayıdaki uygulamalara sahip olan versiyonu 270 dolar, tüm uygulamalara sahip olan versiyonu ise 330 dolar etiket fiyatına sahip. Orphe, 30 bin dolarlık bağışı topladığında LED ışıklı ayakkabılarının üretimine geçecek.
 

Kaynak: Indiegogo
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0