Paparazzilerden Korunmak İçin Yapılan Akıllı Kıyafet

1
1
0
0
0
Paparazzilerden Korunmak İçin Yapılan Akıllı Kıyafet
​Toplumun büyük bir kesimi tarafından tanınan kişilerin gece hayatları, paparazziler yüzünden bazen kabusa dönebiliyor. Magazin sayfalarında yer almamak için yüzlerini gizlemeye çalışan ünlü isimler, bu teknolojiyle birlikte o bardan bu bara rahatlıkla gezebilecekler.
Toplumun büyük bir kesimi tarafından tanınan kişilerin gece hayatları, paparazziler yüzünden bazen kabusa dönebiliyor. Magazin sayfalarında yer almamak için yüzlerini gizlemeye çalışan ünlü isimler, bu teknolojiyle birlikte o bardan bu bara rahatlıkla gezebilecekler. (Webtekno’yu birçok ünlü ismin takip ettiğini bilmediğiniz için hiç “onlar da bu haberi okuyacaklar sanki” diye düşünmeyin)

Gündüz gözüyle bakıldığında sıradan bir kıyafetten farklı görünmeyen bu kıyafetlerin üzerinde, ışığı karşı tarafa yansıtan özel bir yapı bulunuyor. Bu sayede fotoğraf çekildiği sırada patlayan flaş kameranın lensine geri yansıyor, ışığın yoğunlaşmasıyla birlikte fotoğrafı çekilen kişinin yüzü görünmüyor. Profesyonel kameraların lensleri ne kadar etkilenir bilmiyoruz fakat akıllı telefonlarla çekilen görüntülerin, bu teknolojinin kullanılmaya başlanmasının ardından pek de bir önemi kalmayacak gibi duruyor.

 Eğer gerekli destek elde edilirse, bu kıyafetler yakın bir tarihten itibaren piyasadaki yerini alacaktır.
 
1
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
1
0
0
0