Parasının Hesabını Bilmeyenlere Elektro Şok Veren Bir Acayip Tasarruf Bilekliği!

1
0
0
0
0
Parasının Hesabını Bilmeyenlere Elektro Şok Veren Bir Acayip Tasarruf Bilekliği!
Giyilebilir ürünler giderek çeşitleniyor. Birleşik Krallık'ta ortaya çıkan son ürün ise parasının hesabını bilmeyip çok fazla harcayanlara yönelik. Bu ilginç ürüne birlikte göz atalım.
Akıllı saatler, akıllı bileklikler, gözlükler derken şimdi de bütçe ve tasarruf bilekliği ortaya çıktı. İngiliz Intelligent Environments şirketinin geliştirdiği Pavlok adlı cihaz, parasının hesabını bilmeyenler için mükemmel bir fırsat sunuyor. Çok basit bir çalışma mantığı olan ürünün cezası ise biraz ağır: elektro şok!

 Cezası Ağır: 225 Volt!

Pavlok adlı bileklik sayesinde aşırı harcama yapan kişiler biraz olsun yola girecektir. Belki de bu kötü alışkanlıklarından tamamen kurtulabilirler çünkü her seferinde bilekten 255 volt elektrik yemek var. Evet, yanlış duymadınız bu bileklik hata yapanı affetmiyor ve ceza olarak 255 volt’luk bir akım veriyor. Peki ya bu sistem nasıl çalışıyor?

 Sistem Nasıl Çalışıyor?

Akıllı bilekliğin sizi kontrol edebilmesi için öncelikle bir bütçe oluşturmanız gerekiyor. Örneğin, yeme-içme harcamaları için aylık en fazla 200 lira, eğlence için 100 lira, giyim için 100 lira bütçe belirlediğiniz. Harcama türünüze göre bunlardan birini geçmeniz halinde elektrik şokunu yemeniz kesin! Rahat bir şekilde kahve içerken 201 lira olan yeme-içme harcamalarınız yüzünden kahvenin burnunuzdan gelme ihtimali var. 
 

 Bankalar Ürünü Destekliyor Mu?

Henüz herhangi bir banka bu ürüne destek vermese de, ürünün tasarımcıları umutlu ve bunun tüketicilerden gelen bir talep olduğunu söylüyorlar. Paranın somut bir nesne olmaktan çıktığı, kredi kartları üzerinden “görünmeyen” bir paranın harcandığı bu dönemde biraz ilkel de olsa bu tür otokontrol sistemleri kesin alıcı bulacaktır diye düşünüyorum.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0