Pebble'dan Yuvarlak Çerçeveli Akıllı Saat Geliyor: Pebble Time Round

1
0
0
0
0
Pebble, biraz daha zorlasa akıllı saat olduğuna inandıramayacağı görüntüye sahip yeni saati ile geliyor.
Pebble Time ve Pebble Time Steel akıllı saatleri ile dikkatlerini üzerine çeken Pebble, şimdi de yeni saati ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

Daha önceki modellerinde kareye yakın bir çerçeve kullanan Pebble, bu sefer Pebble Time Round modeli ile karşımıza çıkmakta. Firmanın ilk yuvarlak çerçeveli saati olacak olan Pebble Time Round, görsel açıdan oldukça şık durmakta.7.5mm inceliğinde ve sadece 28 gram ağırlığında olan Round, piyasada bulunan en hafif Apple Watch'ın tam olarak yarısı kadar bir ağırlığa sahip ki bu onu bileğinizde neredeyse hissedilmek bir konuma getiriyor.

14 ya da 20mm kordon seçenekleriyle sunulan Pebble Time Round'un ayrıca siyah, gümüş ve yeni iPhone'larda da gördüğümüz rose altın seçenekleri de bulunmakta. Tabi saatin kordon modelleri de farklılık gösteriyor. Farklı zevklere göre deri ya da paslanmaz çelik kordonlar bulunmakta. Saatin sahip olduğu basit mekanik aksam, rahatlıkla kordonları değiştirme olanağı da sunuyor.

Pebble'ın dediğine göre yeni saati tam şarj olduğunda 2 günlük kullanım imkanı sunuyor. Ayrıca saati 15 dakikada şarj ederek neredeyse bir günlük kullanım sağlayabiliyorsunuz. Yani hem şarj süresi kısa, hem de bu kısa sürede edilen şarjın ömrü uzun.Tıpkı önceki modeller gibi e-ink renkli bir ekrana sahip olacak Round, hem Android hem de iOS cihazlarıyla uyumlu olarak çalışabilecek. Saatle beraber Pebble, geliştiriciler için bir SDK da yayınlamış durumda. Bu SDK ile geliştiriciler kendi uygulamaları saate yükleyebilecekler. Kasım ayının başlarında 249 dolardan Amerika'da satışa sunulmaya başlanacak olan Pebble Round, -muhtemelen- 2016'nın başlarında Avrupa'ya sunulmuş olacak.
 


Kaynak: TheNextWeb
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0