Pebble Yeni Akıllı Saatini Tanıttı

1
0
0
0
0
Daha önceden fotoğrafları internete sızan akıllı saat Pebble Time yeni özellikleri ve farklı tasarımları ile  tanıtıldı.
Bu haberimizde de belirttiğimiz gibi Pebble yeni ürününü duyuracağını açıklamış ve internet sitesine duyuracağı zamana kadar geri sayım yapacak olan bir saat koymuştu. O saat doldu ve Pebble yeni akıllı saati Pebble Time'ın tanıtımını yaptı. 

Saatin ilk dikkat çeken özelliği ekranı. Renkli bir ekrana sahip olan saat kafalara direk şarj sıkıntısını getirebilir. Ancak yapılan açıklamada saatin şarjının, ekran sürekli açık olacak şekilde bir hafta boyunca yetebildiği belirtildi. Tek kötü yanı ise beklenenin aksine ekran dokunmatik değil.Ekran çerçevesi üzerinde hareketleri algılayan bir jiroskop ve mikrofon bulunmakta. Bu mikrofon mesajlarınıza daha rahat bir şekilde cevap verebilme olanağı sağlıyor.

Eski modelinde kolaylıkla çizilebilen plastik ekranın yerini yeni modelde Gorilla Glass ekran almış durumda. Yine çelik çerçeve de yeni modelin özelliklerinden biri.

Kalınlığı 9.5 mm olan Pebble Time'ın arka kısmı da bileği rahatça kavrayabilmesi için kıvrımlı şekilde tasarlanmış.Yeni modelin bir diğer özelliği de kendi zevkinize göre bir dizayn yapmanızı sağlayan farklı renkte kordonlar. Saatin akıllı kordon özelliği de bulunmakta ancak şuan Pebble tarafından bu özellikler açıklanmış değil. Söylentilere göre ise bu özelliklerden bazıları kalp ritmi ölçme ve GPS özelliği. Saatte haberler, etkinlikler, hatırlatmalar gibi önemli şeyleri düzenleyen ve kronolojik sıraya sokan bir kullanıcı arayüzü de bulunmakta. Yine bu arayüzde bulunan uygulama menüsü ile de hem saat için gerekli olan hem de kendi isteğinize göre uygulamalar indirebilirsiniz.

Mayıs ayında akıllı saatinin dağıtımına başlayacak olan Pebble'ın Pebble Time için belirlediği fiyat ise şuan 179 dolar.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0