PlayStation VR da Fiyatı İle Bekleyenleri Üzebilir!

0
0
0
0
0
Oculus Rift'in en ciddi rakibi olarak görülen PlayStation VR'ın fiyatı konusunda kullanıcıları pek de memnun etmeyecek gelişmeler yaşanmakta.
2016, oyun sektöründe tam anlamıyla bir devrimin gerçekleşeceği yıl olacak gibi. Yıllardır beklenen Oculus Rift sonunda resmi olarak satışa çıkmış durumda. Oculus Rift'e rakip olacak VR setler de yıl içinde görücüye çıkacak.

Bu VR setlerden biri de PlayStation VR. Daha önceden Morpheus adı ile tanıtılan, son aşamasında gelindiğinde ise resmi adı PS VR olarak tanıtılan setin henüz fiyatı konusunda kesin bir rakam açıklanmış değil. Daha önceden PlayStation başkanı Andrew House, PS VR hakkında yaptığı açıklamada ''yeni bir oyun konsoluna sahip olacak'' açıklaması yapmıştı. Bu açıklamadan yola çıkarak da PS VR'ın 350-450 dolar aralığında bir fiyata sahip olmasını beklemekteydik. Fakat hem teknoloji sektörü analistlerinin raporlarına göre, hem de Amazon'da sızdırılan rakama göre PS VR, Oculus Rift'ten pek de aşağı kalmayacak.

Teknoloji analistleri PS VR için 400-600 dolar arası bir fiyat beklemekteydiler. Bu fiyat aralığının verdiği hayal kırıklığı geçmeden bir darbe de Amazon'dan geldi. Amazon Kanada'da geçtiğimiz günlerde yayınlanan bir ilan, PS VR'ın da fiyatını sızdırmış olabilir. Bu ilana göre VR set 550 dolar etiket fiyatı ile sunulacak. Tabii bu ilandaki fiyat konusunda henüz bir kesinlik söz konusu değil ancak; Oculus gibi önemli bir VR setin 600 dolar etiket fiyatına sahip oluşu, PS VR'ın da fiyatını beklenenden yukarı çekmiş olabilir. Oculus'un ardından VR konusunda bir diğer dört gözle beklediğimiz PS VR'ın da böyle sağlam bir fiyatla gelme ihtimali, bizleri biraz hayal kırıklığına uğrattı dersek yanlış olmaz herhalde.
 

Kaynak: DailyStar
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0