​PlayStation VR'ın Fiyatı ve Çıkış Tarihi Belli Oldu!

0
0
0
0
0
Sony'nin merakla beklenen sanal gerçeklik gözlüğünün fiyatı ve çıkış tarihi sonunda açıklandı.
Oculus Rift, HTC Vive ve Gear VR'la birlikte oyun sektöründe sanal gerçekliğin öncüsü olacak VR cihazlarından biri olan PlayStation VR'ın sonunda fiyatı ve çıkış tarihi açıklandı.

San Francisco'da düzenlenen ''Oyun Geliştiricileri Konferansı''nda Sony, uzun zamandır merakla beklediğimiz haberi verdi. PlayStation VR'ın fiyatı 399 dolar olarak açıklandı.Etkinlik sırasında açıklamalar yapan Sony Computer Entertainment başkanı Andrew House, PlayStation VR'ın çıkış tarihi olarak da Ekim ayını duyurdu. PlayStation VR'ın sahibi olan kullanıcılar, ayrıca VR sistemi içinde bulunan ''The Playroom'' platformunu da ücretsiz indirebilecek. The Playroom, altı adeta ''family-friendly (aile dostu) mini oyun barındırmakta.

Aslında fiyat olarak PS VR tahmin ettiğimiz bir fiyat ile geldi. Daha önceden Sony yetkilileri VR ile ilgili yaptıkları açıklamalarda ''Oculus kadar pahalı bir cihaz beklemeyin'' demişler ve 350-450 dolar fiyat aralığından bahsetmişlerdi.

Son olarak Sony, bu yıl içerisinde PS VR için 50 oyunun sunulacağını, ayrıca 230'dan fazla oyun geliştiricisinin de PS VR oyunları üzerinde çalıştığını açıkladı.
 

Kaynak: IGN 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0