PlayStation VR'ın Ön Siparişleri 10dk'da Tükendi!

0
0
0
0
0
Sony'nin oyun konsolu PlayStation'a özel olarak geliştirdiği sanal gerçeklik gözlüğü PlayStation VR, Amazon'da çıktığı ön satışı 10dk içinde tükendi.
Oyunculuk için 2016 yılı önem arz ediyor. Evet, asıl güzel oyunları geçen sene gördük ve dolu dolu geçti diyebiliriz. Fakat bu senenin en önemli gelişmeleri ise sanal gerçeklik gözlükleri. Oculus Rift, HTC Vive, PlayStation VR, Zeiss One, Razer OSVR gibi birçok farklı versiyonları bulunacak bu sektörde telefonlar için de Google Cardboard türevleri, LG 360 VR ve Samsung Gear VR bulunuyor.

Bunların birçoğunun ise bu sene piyasaya çıkması özellikle 2017 yılında bizleri dolu dolu sanal gerçeklik oyunları ile buluşacağımızı gösteriyor. Bu VR ailesinin bugün ön satışa çıkan PlayStation özel versiyonu olan PlayStation VRburadaki haberimizden de bahsettiğimiz gibi 400 Dolar gibi bir fiyata sahipti.Aynı zamanda haliyle PlayStation 4'e gereksinimi duyan bu sanal gerçeklik gözlüğü için ekstradan eğer sahip değilseniz PlayStation Kamera ihtiyacınız da bulunuyor. 60-70 Dolar fiyata sahip olan bu cihaz ve PS4 ile beraber yepyeni diyarlara gidebileceğiniz PlayStation VR için bu deneyimi arttırmak amacıyla PlayStation Move almanız da işinize yarayacaktır. Zorunlu değil, fakat deneyimi güçlendiren bir etmen olmasıyla almak daha iyi.

Sonuç olarak toplamda iyi bir bütçe gereksinimi duyan PlayStation VR, Amazon üzerinden ön satışa çıktı ve net bir terim ile kapış kapış gitti. 120Hz hızındaki 5.7 inç 1920×1080 piksel OLED ekran ile birlikte gelen, 100 derece izleme alanı ve 360 derece takip sensörleri içeren PlayStation VR, 10 dakika içinde tüm ön satışları tüketerek ne kadar merak edildiğini tescillemiş oldu.

Tahmini olarak Ekim 2016'da satışa çıkacak olan PS VR için fiyatın birçok kişi için önemli olmadığı da belli oluyor.
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0