Bir Kolu Olmayan 7 Yaşındaki Alex’e Protez Iron Man Kolu

2
1
0
0
0
Bir Kolu Olmayan 7 Yaşındaki Alex’e Protez Iron Man Kolu
​Herhangi bir kar amacı gütmeyen Limbitless Solutions adındaki şirket, Iron Man filminin ünlü oyuncusu Robert Downey JR’ın da destek olduğu güzel bir olaya imza attılar. 7 yaşında ve bir kolu olmayan Alex’e, Iron Man temalı protez kol verildi.
Herhangi bir kar amacı gütmeyen Limbitless Solutions adındaki şirket, Iron Man filminin ünlü oyuncusu Robert Downey JR’ın da destek olduğu güzel bir olaya imza attılar. 7 yaşında ve bir kolu olmayan Alex’e, Iron Man temalı protez kol verildi.

3D baskıyla üretilen protez kol, Alex’e Iron Man filminin ünlü oyuncusu Robert Downey JR tarafından bizzat verildi. Florida Merkez Üniversitesi Makine Mühendisliği doktora öğrencisi olan Albert Moreno tarafından üretilen bu protez, ucuz bir maliyette olmasına rağmen 3D baskı teknolojisi sayesinde oldukça işlevli. Geleneksel protez kolların on binlerce dolara mal olmasına rağmen Alex için yapılan protez kolun maliyeti yalnızca 350 dolar.

Aşağıda videoda, Alex’e ünlü oyuncu Robert Downey JR’ın protez kolu verdiği anları ve aralarındaki diyaloğu izleyeceksiniz.
 

Kaynak: TheVerge
2
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
1
0
0
0