Cüzdan Taşıma Derdini Ortadan Kaldıran Akıllı Yüzük: Quadro SR-98

0
0
0
0
0
Akıllı telefonlarla birlikte hayatımıza girmeye başlayan “akıllı” cihazlara bir yenisi daha eklendi. Artık akıllı yüzüğümüz ile cüzdan taşımamıza gerek kalmayacak.
Akıllı saat, tablet ve stick bilgisayar gibi çeşitli ürünleri bulunan Quadro Computer, son olarak "SR-98" kod adlı akıllı yüzüğünü duyurdu. NFC teknolojisinin nimetlerinden faydalanan yüzüğü şarj etmek gerekmiyor. Suya dayanıklı olan ve değerli madenlerden üretilen Quadro SR-98 ile kartvizit ve iletişim bilgilerinizi kolayca paylaşmanız mümkün. İçerisinde bulunan mikro çip ile kredi kartı veya cüzdan taşımanıza gerek kalmayacak.

Bunun haricinde tek dokunuşla cihazınızdan diğer mobil cihazlara resim ve karakterler içeren özel mesaj gönderebilir, Akıllı Kilit ve Program Kilit özellikleri sayesinde görünmesini istemediğiniz programları gizleyerek güvenli erişimi sağlayabilirsiniz. SR-98, farklı ortamlar için birden fazla uygulamayı tek dokunuşla otomatik çalıştırmayı ve mobil cihazın internet tarayıcısındaki herhangi bir linki tek dokunuşla başka cihazlara taşımayı da mümkün kılıyor.Quadro'nun ardındaki isim olan Tesla Technology, yaptığı açıklamaya göre yakın gelecekte güvenli kapı açma/kapama uygulamalarında ve kredi kartı alternatifi olarak ödeme sistemlerinde de Quadro Akıllı Yüzük ürünlerinin yer alması için mühendislik çalışmalarını başlatmış. Kısacası yakın gelecekte, akıllı saatlerimiz ve bilekliklerimizin üzerindeki ki yükleri akıllı yüzüklerimiz alacak. Peki giyilebilir teknoloji pazarı ne alemde? Gelen bilgilere göre pazarda, şu an yaklaşık 160 adet birbirinden farklı giyilebilir cihaz mevcut.Araştırma şirketi IDTechEX'in tahminlerine göre bu teknolojilerin pazar payı önümüzdeki 10 yıl içeresinde 70 milyar dolarlık bir kapasiteye sahip olacak. Her geçen gün hayatlarımızda daha da fazla yer edinen “Giyilebilir Teknoloji” ürünlerinin pazarı ile alakalı olarak Teknoloji Araştırma ve Danışmanlık firması olan IDC’nin yapmış olduğu araştırma sonuçlarına göre, 2015 yılının ilk çeyreğinde 11,4 milyar giyilebilir teknoloji ürünü satıldı.  
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0