Akıllı Saatlerin Phablet Versiyonu: Rufus Cuff

0
0
0
0
0
 Günün birinde, phablet benzeri normalden daha büyük ekrana sahip akıllı saat modelleri de görecek miyiz? Bu soruya en somut yanıt, tam da doğrultuda bazı çalışmalar yürüten Rufus Labs adlı bir firmanın ürettiği Rufus Cuff modeliyle geldi. Söz konusu akıllı saat modeli, tıpkı phabletlerin normal telefonlara yaptığı gibi, akıllı saat ekranlarının sınırlarını biraz daha genişletiyor.
İlk başta herkesin garipseyen gözlerle baktığı phablet’leri artık pek çok kişinin elinde görmek mümkün. Peki benzer bir değişim akıllı saatlerde de yaşanabilir mi? Akıllara gelen ilk cevap “Hayır” olsa da, bu bazı denemelerin yapılmadığı anlamına gelmiyor. Bu yönde çalışmalar gerçekleştiren şirketlerden biri olan Rufus Labs, “Rufus Cuff” adını verdiği büyük ekranlı bir akıllı saat geliştirdi. 3.2 inç ekrana sahip akıllı saatte 64 GB dahili hafıza bulunuyor. Android KitKat işletim sistemiyle çalışan Rufus Cuff, aynı zamanda bir fitness takip cihazı işlevi görüyor. USA Today’e konuşan Rufus Labs CEO’su Gabe Grifoni’ye göre, Rufus Cuff akıllı telefonların, cüzdanların, saatlerin ve egzersiz takip cihazlarının yerini alacak.Ancak şimdilik Rufus Cuff’ın Grifoni tarafından vadedilenleri gerçekleştirmesi mümkün gözükmüyor. Hücresel verinin olmayışı Rufus Cuff’ı akıllı telefonlara bağımlı hâle getiriyor. Geçtiğimiz yıl gerçekleştirdiği Indiegogo kampanyasıyla Rufus Cuff için 450 bin dolardan fazla bağış toplayan Rufus Labs, akıllı saati 249 dolar karşılığında satacak. Saatin sevkiyatı ise 2016’da başlayacak.Diğer yandan, bu ‘phablet’ akıllı saat modelinde henüz bir SIM kart girişi olmadığını da eklemek gerekiyor ve bu da cihazı en azından şimdilik bir akıllı telefona bağımlı kılıyor. Phablet Watch olarak isimlendirdiğimiz The Rufus Cuff tam 3.2 inç büyüklüğünde. The Rufus Cuff'un ekranı Corning Gorilla Glass ile korunuyor. The Rufus Cuff; Android 4.4 KitKat işletim sistemine, sanal QWERTY klavyeye, 1 GB RAM'e ve 16/32/64 GB depolama seçeneklerine sahip. Wi-Fi bağlantısı bulunan The Rufus Cuff ile internete girebilir, sosyal medya hesaplarınızı yönetebilir ve haber okuyabilirsiniz.
 


İlk bakışta 3.2 inç ekranın kolda durması biraz garip görünüyor. The Rufus Cuff bakalım beklediği ilgiliyi görebilecek mi?


0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0