Samsung Artık Android'li Akıllı Saat Üretmeyecek

0
0
0
0
0
Güney Koreli teknoloji devi Samsung, artık Android Wear işletim sistemini kullanan akıllı saat üretmeme kararı aldı.
Giyilebilir teknolojiler alanına en erken adım atan şirketlerden biri olan teknoloji devi Samsung, artık Android ile çalışan akıllı saat üretmeme kararı aldı. Samsung daha önceden 2014 yılında Gear Live adındaki Android Wear işletim sistemiyle çalışan bir akıllı saatini piyasaya sürmüştü.

Ancak bir önceki Androidli modelinin satışlarından memnun olmayan ve öte yandan akıllı saat alanında özellikle Gear S2 cihazıyla başarılı satışlar elde eden Samsung akıllı saat üretirken kendi işletim sistemi olan Tizen'ı kullanmaya devam edecek ve Android Wear ile çalışan bir akıllı saat çıkarmayacak.Akıllı saatler arasında aslında bakacak olursanız Android Wear işletim sistemine göre çok daha fazla kolaylık ve daha uzun batarya ömrü sunan Tizen işletim sistemi bu konuda -en azından şimdilik- Android Wear'ı geride bırakmayı başarıyor. Samsung'un bu nedenle de kendi işletim sisteminden vazgeçmeyeceği söyleniyor. Ayrıca Samsung'un kendi işletim sistemini kullanan akıllı saatler kullanması hem Tizen işletim sisteminin gelişmesi hem de Samsung'un kendi ekosistemini güçlendirmesi açısından önem taşıyor.

Samsung, Android Wear işletim sisteminden vazgeçmesinin yanı sıra kendi işletim sistemi Tizen'ı geliştirmeye devam ediyor. Tizen'ın en güncel sürümü Tizen 3.0'ı kullanacak olan ilk giyilebilir cihaz Gear Fit 2, önümüzdeki ay düzenlenecek etkinlikle tanıtılacak.
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0