Samsung'dan Felci Tahmin Eden Sensör: EDSAP

0
0
0
0
0
Samsung'dan telefon haberleri dışında bir yenilik daha: EDSAP adındaki sensör, felci önceden tahmin edilebililiyor ve uygulaması vasıtasıyla beyin fonksiyonlarını size bildiriyor.
Günümüzde daha çok akıllı telefonları ile dikkat çekiyor olan Samsung firması, farklı alanlarda çalışmalarına son hızlarıyla devam ediyor. Bu sefer de sağlık alanında yenikliklere giden şirket, otizmli bireyler için geliştirdiği Look At Me uygulamasının ardından da felci önceden tahmin edebilen sensör geliştirerek teknoloji dünyasındaki farklı adımlarına devam ediyor.

Samsung Ar-Ge merkezinden çıkan teknolojilerden biri olarak Early Detection Sensor & Algorithm Package (EDSAP) adındaki bu sensör, ileride yaşanabilme ihtimali olan felç riskini önceden tespit ederek uygulaması vasıtasıyla uyarıda bulunuyor.EDSAP'ta kullanılan cihaz aracılığıyla beyin dalgalarını izleyerek ve bir algoritma vasıtasıyla bizlere sunuyor. Verileri alabilmek için ise yapılması gereken cihazı takıp ardından uygulama üzerinden verileri kontrol etmek.

Belirtilenlere göre, sadece bu verilerin yanısıra uyku düzeni ve stres anlarınızı belirten sistem çok konuşulacak gibi duruyor.

Artık tamamen cebimize kadar sığacak olan sağlık uygulamaları ne kadar sevindirici olsa da doğrulukları hala tartışılıyor. Bu sebepten dolayı şu anlık sağlık uygulamalarına pek de güvenmemek gerek. Fakat bu gelişmeler de teknolojinin nerelere vardığını bizlere sunan en büyük kanıtlar arasında yerini alıyor.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0