Samgung Galaxy Gear 2 ve Gear 2 Neo

0
0
0
0
0
Samsung, ilk jenerasyon akıllı saatlerinin tanıtımının üzerinden henüz 5 ay geçmesine rağmen iki jenerasyon Gear'ları tanıtıyor. 2 farklı modelle gelecek olan Samsung akıllı saatleri, Tizen ile çalışıyor.

Samsung, ilk jenerasyon akıllı saatlerinin tanıtımının üzerinden henüz 5 ay geçmesine rağmen iki jenerasyon Gear'ları tanıtıyor. 2 farklı modelle gelecek olan Samsung akıllı saatleri, Tizen ile çalışıyor.

The Gear 2 ve Gear 2 Neo isimli akıllı saatlerin birbirlerinden en önemli farkları Neo modelinin bir kamerasının olmaması. Ayrıca The Gear 2'deki kamera da saatin gövdesine direkt eklenmiş durumda. Böylelikle eski modeldeki gibi emanet durmuyor.

Akıllı saatleriyle istediği çıkışı yapamayan Samsung, henüz 6 ay bile geçmemişken ikinci modelleriyle kullanıcılarının karşısına çıkıyor. Birçok geliştirme ve iyileştirme yaptıkları giyilebilir teknolojilerinin altyapısı ise Tizen'e ait.

Kablosuz müzik değiştirme, direkt olarak Bluetooth kulaklıkla etkileşim, birtakım fitness özellikleri (kalp ritmi ölçme, kalori ve km hesaplama) gibi özellikleri bulunan Akıllı saatlerin en önemli özelliklerinden biri de Samsung'a ait tüm TV, telefon ve tabletleri uzaktan kontrol edebilme özelliğine sahip olması gibi görünüyor. Yani eski Casio saatlerimizin kumanda özelliğini sadece Samsung cihazlara uygun hale getirmişler.

Giyilebilir teknoloji cihazlarındaki savaşa Android ile değil de kendi geliştirdiği Tizen işletim sistemiyle katılma kararı alan Samsung, resmi olarak tüm giyilebilir teknoloji cihazlarında artık Tizen'i kullanacağını da açıklamış durumda.

 Çoğu akıllı telefonla uyumlu olacaklar


Yeni nesil Galaxy Gear'ların en önemli özelliği ise birçok akıllı telefonla uyumlu şekilde çalışabilmeleri olacaktır. Zira ilk jenerasyon saatlerini sadece Galaxy Note 3 ile çalışabiliyordu ve bu sebepten sınıfta kalması da kaçınılmazdı. Neyseki Samsung bu hatasını çabuk farketti ve birçok cihazla uyumlu çalışabilecek bir cihaz üretti.

The Gear 2, 2-megapiksellik kameraya sahip. Her iki saat de siyah ve turuncu seçenekleriyle gelecek. Ayrıca Gear 2 altın rengi alternatifi de sunarken Gear 2 Neo da gri renk seçeneğiyle geliyor. Henüz her iki cihazın da ücreti duyurulmuş değil ancak Nisan ayı gibi ABD'de satışa çıkacağı söylenen cihazların resmi tanıtımları da Samsung'un yarın Barselona'daki Dünya Mobil Kongresi'nde düzenleyeceği "Unpacked 5" etkinliğinde yapılacaktır.

 Yarın Barselona'da başlayacak Dünya Mobil Kongresi ile ilgili tüm haberleri buradan takip edebilirsiniz

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0