Samsung'un Yeni Akıllı Saati Gear A, 3 Farklı Versiyonu İle Gelecek

0
0
0
0
0
Samsung'un ilk olarak Project Orbis adıyla ortaya çıkan ve model adının Gear A olacağı belirtilen yeni akıllı saatinin en önemli özelliği yuvarlak çerçeveye ve ekrana sahip olması olarak dikkat çekiyordu. Şimdi de bu saatin 3 farklı versiyonu olacağı ortaya çıktı.
Samsung'un aylar önce ortaya çıkan "Project Orbis" adındaki yeni akıllı saati yuvarlak ekran ile gelecek olmasıyla dikkatleri üzerine toplamıştı. İlk olarak Motorola tarafında Moto 360, ardından LG'nin G Watch R ve Huawei Watch gibi devamı gelen yuvarlak ekran anlayışı akıllı saatleri tam bir saat görünümü kazandırması sebebiyle daha hoş bir görüntü sunmaktaydı.

Samsung'un da ne zaman bu çerçeve anlayışına dahil olacağı merak edilirken Project Orbis ile kesinleşen yeni akıllı saatin adının da Gear A olacağından daha önce bahsetmiştik. Şimdi ise Gear A'nın tek bir saat yerine 3 farklı varyasyon ile geleceği detayları da ortaya çıktı. Böylece farklı seçeneklere sahip yeni Samsung akıllı saatlerin de geleceğini öğrenmiş olduk.Gear A adını taşıyacak olan saatlerin kod adları ise SM-R720, SM-R730 ve SM-R732 şeklinde sıralanmış. kod adları ise sırasıyla Orbis S1, Orbis S2 ve Orbis Classic olarak verilmiş. Ne gibi farklılıklar içereceği bilinmese de beklenti Apple Watch'ta gördüğümüz gibi plastik kayışlı spor, metal kayış ve altın gibi seçenekler olabileceği üzerinde duruluyor.

Tasarımsal olarak Apple Watch'tan daha iyi olması beklenilen Samsung Gear A tam yuvarlak olmasının yanı sıra Apple'ın yandaki tuşun döndürülerek geçişler yapılması değil direkt olarak çerçevenin döndürülmesi ile yapılacak olması da farklı bir hava katacağa benziyor.Ortaya çıkan raporlara göre 360x360 piksel yuvarlak AMOLED ekran, Exynos'un akıllı saatler için üretilen 3472 işlemcisi, 768MB RAM'i, 4GB depolama kapasitesi ve 250mAh bataryası ile alıcılarını bekleyecek olan Gear A'da NFC desteği de olacak ve böylelikle Samsung Pay kullanımına da olacak tanıyacak. Nabız ve adım ölçer gibi artık klasikleşen akıllı cihaz özelliklerine de sahip olacak olan Samsung Gear A bakalım Apple Watch karşısında neler yapacak.

Bizim de katılacağımız IFA 2015 fuarında tanıtılması beklenilen Samsung Gear A hakkındaki ilk izlenimlerimizi ve detayları yine Webtekno üzerinden öğrenebileceksiniz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0