​Samsung Gear VR'a Özel Kontrolcü Ortaya Çıktı

0
0
0
0
0
Samsung'un mobil cihazlarına özel olarak ürettiği sanal gerçeklik gözlüğü Gear VR her geçen gün gelişmeye devam ediyor.
Telefonlara özel olarak geliştirilen ilk sanal gerçeklik gözlüklerinden biri olan Samsung Gear VR, sadece belli Samsung cihazları ile çalışması sebebi ile sık sık eleştirilen bir ürün. Ancak bu durum Gear VR'ın gerçekten başarılı bir sanal gerçeklik gözlüğü olduğu gerçeğini değiştirmiyor.

Tabii Gear VR sektörün 'büyük çocukları' olarak adlandırabileceğimiz Oculus Rift ve HTC Vive ile kıyaslanamaz zira Oculus ve Vive'ın donanımsal olarak sundukları Gear VR'a kıyasla oldukça yüksek. Fakat Gear VR, bu iki rakibi ile arasında olan önemli farklardan birini geride bırakmaya hazırlanıyor.Eğer SamMobile tarafından paylaşılan bilgi -ve onunla beraber ortaya çıkan render görseli doğru ise- Samsung, Gear VR'a özel bir kontrolcü geliştiriyor. Üstteki görselde de görebileceğiniz üzere standart bir kontrolcü tasarımına sahip olan kontrolcü, boyut bakımdan da akıllı telefonlara benzer ölçülere sahip.

Üst kısmında yine bütün kontrolcülerde bulunan iki tuşa sahip olan ve Bluetooth ile bağlantı sağlayan kontrolcü, kullanılmadığı zamanlarda da bütünlüğü bozmayacak şekilde Gear VR'ın ön kısmına takılabilmekte.

Kontrolcünün fiyat ya da piyasaya çıkış tarihi gibi bilgiler henüz paylaşılmış değil. 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0