Samsung Giyilebilir Cihazlara Özel Chipset Üretecek!

0
0
0
0
0
Samsung gelişen giyilebilir cihazlar sektöründe etkinliğini arttırmak adına bu cihazlara yeni chipset üretmeye karar verdi.
Giyilebilir cihazların sektörü, bundan birkaç sene öncesine kadar neredeyse hiç duyulmamış olmasına rağmen günümüzde, birçok teknoloji devinin bu sektöre giriş yapmasıyla birlikte bütün teknoloji takipçilerinin içinde bulunduğu bir sektör konumuna geldi. "Giyilebilir cihazlar" denildiğinde aklımıza ilk gelen cihaz, elbette akıllı saatler. Akıllı saatler üreten birçok firmanın içerisinde olan Samsung, bu cihazlarında köklü bir değişiklik yapmaya hazırlanıyor. 

Samsung, üretilen yeni nesil akıllı saatlerinde kendi chipsetine yer vereceğini duyurdu. Giyilebilir cihazlar için özel olarak üretilecek olan bu chipset, giyilebilir cihazların diğer cihazlardan daha farklı ihtiyaçlara sahip olmasını nedeniyle özel olarak üretilecek ve bu chipsetin kullanıldığı cihazlar, kullanıcılarına birkaç farklı özelliğe erişim hakkı tanıyacak.Kullanıcıların erişimine sunulacak bu özelliklerden birisi "Bio Processor". Bio Processor, kullanıcıların özel cihazlarındaki bilgileri korumak adına geliştirilmiş bir sistem. Kullanıcısının kalp atışlarını ve ritmini ölçen, bu ölçümlere göre kullanıcısı tanıyan ve şifrelenen sistemlerin kullanımını erişime sunan Bio Processor, giyilebilir cihazlar sektöründe en gelişmiş güvenlik sistemi.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0