Samsung’dan Google Glass’a Rakip Geliyor

0
0
0
0
0
Güney Kore'nin teknoloji devi Samsung'un, Google Glass'a alternatif bir ürün için patent aldığı iddia edildi. Bakalım Samsung'un yeni patenti bizlere ne sunacak.
Giyilebilir teknoloji günümüzde hızla önemli yer edinmeye başladı.Sony'nin SmartWatch 2'si, Samsung'un Gear Watch'ı, Google'ın Glass'ı derken Samsung firmasından yeni bir atılım geldi. SamsungWall Street Journal'ın haberine göre, Google Glass benzeri bir ürün için patent başvurusu yaptı. Samsung, Google Glass alternatifi ürünü için çalışmalarını hızlandırdı. Güney Koreli üreticinin patent başvurusu, ürünün nasıl bir tasarıma sahip olacağını ortaya koyuyor.

Giyilebilir teknolojiler konusunda yoğun çalışmalar yürüten isimlerden olan Samsung, akıllı saatinin ardından Google Glass rakibi gözlüğü için de önemli adımlar atmaya hazırlanıyor. Bir süredir gündemde olan bu konu, Samsung’un Güney Kore Patent Ofisi’ne yaptığı başvuru ile neticelendi.Google Glass benzeri bir yapıda olan ürünün kontrol tuşları yan kısımlarında bulunuyor. Kamera ise sol tarafa yerleştirilmiş. Üzerinde dahili kulaklığın da yer aldığı cihaz, kulaklık üzerinden muhtemelen akıllı telefonlar ile da bağlantı kurabilecek. Google Glass'ın sportif versiyonu olarak nitelendirilen patenti alınan ürün, yine bir gözlük şeklinde. Gözlüğün sol tarafında ise yine Google Glass'ta olduğu gibi kullanıcıların işlem yapabilmesi için bir ekran bulunuyor. Bu gözlükte farklı olan nokta ise kulaklıkların bulunması. Sportif kullanıcılar için gözü saracak şekilde dizayn edilen bu ürün ile hem müzik dinlenebilecek hem de telefona dokunmadan işlem gerçekleştirilebilecek.İlginç bir şekilde gözlüğün arkasından sarkan microUSB bağlantısının ise seri üretimde o haliyle yer almayacaktır diye düşünüyoruz. En azından çıkarılabilir bir yapı mevcut olacaktır. Akıllı gözlük için Google ile birlikte çalıştığı söylenen Samsung’un henüz ABD Patent ve Marka Tescili Ofisi’ne yapmamış olduğu veya yaptıysa da başvurunun neticelenmediği görülüyor. Samsung’un 2016 yılı ilk yarısı içinde akıllı gözlüğünü tanıtacağını tahmin ediyoruz.Bununla birlikte bir Samsung yetkilisinin daha önce akıllı gözlükler hakkında yaptığı "insanları sayborglara çeviriyor" açıklaması, Gear Glass'ın gerçekliğine gölge düşürmüyor değil. Cihaz hakkında ortaya çıkacak yeni bilgileri merakla takip ediyor olacağız.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0