Samsung'dan Sizi Hayalinizdeki Vücuda Kavuşturacak Ürün: IOFIT

0
0
0
0
0
Mobil Dünya Kongresi 2016'ya sayılı günler kala fuarda tanıtılacak yeni ürünler gün yüzüne çıkıyor. Samsung'un geliştirilmesine katkı sağladığı IOFIT adlı akıllı ayakkabı, fitness ve golf aktivetilerine odaklanıyor.
22 Şubat tarihinde Barselona'da gerçekleşecek Mobil Dünya Kongresi (MWC) 2016'ya artık sayılı günler kaldı. Etkinlikte birçok üreticinin mobil ve giyilebilir cihazlarını tanıtması bekleniyor. Fuarın açılış gününden bir gün önce "Unpacked" adlı özel etkinliğini gerçekleştirecek olan Samsung, yeni amiral gemisi akıllı telefonları ile ziyaretçilerin karşısında olacak. Galaxy S7 ailesini tanıtacak olan Samsung'un yanı sıra LG'nin de organizasyonda yeni nesil amiral gemisi G5'i tanıtması bekleniyor.

Üst sınıf akıllı telefonların geçit töreni gibi olacak MWC 2016'da üreticilerin giyilebilir teknoloji alanında da hünerlerini sergilemesi bekleniyor. Bu alanda tanıtılacak ürünlerden birisi de IOFIT adlı akıllı ayakkabı. Samsung’un desteklediği startup şirket Salted Venture tarafından tasarlanan akıllı IOFIT'in “giyilebilir teknoloji” kategorisinde ilgiyle karşılanacağını söyleyebiliriz. Teknolojik altyapısında Samsung Creative Labs ekibinin yer aldığı akıllı ayakkabı, kullanıcıların spor ve aktivite sırasındaki performansını artırmaya yönelik veriler sağlıyor.
 

 IOFIT ile İstediğiniz Vücuda Kavuşabilir Misiniz?

İki model olarak lansmanı gerçekleştilecek ürünün biri koşu ayakkabısı görünümüne sahip. Bu model fitness aktivitelerinde kullanılırken, bir diğer model golf için tasarlanmış. Her bir model sadece tasarlandığı spesifik alanda kullanılabiliyor. IOFIT akıllı ayakkabılarda bulunan sensör, kullanıcının denge ve duruş pozisyonunu belirleyerek, doğru hareketler ve doğru golf vuruşu için ipuçları sunuyor. Sensörden gelen bilgiler, Android uygulaması üzerinde grafiksel olarak gösteriliyor. Spor yapan kişi eş zamanlı olarak verileri gözlemleyerek nerede doğru ya da yanlış bir hareket yaptığını görebiliyor. 

 IOFIT'in Satış Fiyatı Açıklandı

Satış tarihi henüz açıklanmayan ürünün ürünün Fitness modeli 199 dolar, Golf modeli ise 259 dolar fiyat etiketi ile raflardaki yerini alacak. IOFIT adlı ürünün, sanal bir antrenman koçu olarak başarılı bir giyilebilir teknoloji ürünü olduğunu söyleyebilirim. Ürünü denemeden işlevselliği ve kullanımı hakkında bir yorum yapmak güç olsa da, şık tasarımı ve özellikleri ile MWC 2016'da kendi kategorisinin öne çıkan ürünlerinden biri olabilir. Bakalım merakla beklenen etkinlikte ilginç giyilebilir teknoloji ürünleri görebilecek miyiz?
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0