Galaxy'ler için Kablosuz Kulaklık Vakti: Samsung, Spor Odaklı Yeni Ürünülerini Tanıttı!

3
0
0
0
0
Samsung'un Galaxy etkinliği beklendiği gibi spor odaklı giyilebilir ürünlerin tanıtımına sahne oldu. Gear Fit 2'nin tanıtıldığı etkinliğin sürprizi kablosuz kulaklık Gear IconX oldu.
Samsung’un dün New York’ta gerçekleşen etkinliğinin içeriği belli oldu. Buradaki haberimizde sizlere aktardığımız etkinlikte, bizim de tahmin ettiğimiz gibi spor odaklı giyilebilir yeni cihazlar tanıtıldı. Gear Fit 2 bilekliğin yanı sıra Gear IconX olarak adlandırılan kablosuz kulaklık da gelen yeni ürünler arasındaydı.
 

 Yeni Gear Fit'in Özellikleri Neler? 

Hızlıca Gear Fit 2’nin özelliklerine bakacak olursak, yeni cihazın öncülüne göre biraz daha küçük bir ekrana sahip olduğunu söyleyerek işe başlayabiliriz. 1.5 inç ekran ile gelen cihazda rahatlık ve hafiflik sanırım ekran büyüklüğünden daha önemli. Çünkü ekranda zaten spor odaklı sınırlı sayıda veri yer alıyor. 216 x 432 piksel çözünürlüklü Super AMOLED ekranın yanı sıra 1 GHz saat hızında çalışan bir işlemci, 512 MB bellek ve 4GB dahili depolama cihazda bulunuyor. 

 Gear Fit 2'nin Fiyatı Ne Kadar?

Akıllı saat ve bilekliklerde tamamen Tizen’e geçen Samsung cihazın 3 gün kullanım, 5 gün bekleme süresi sunduğunu belirtiyor. Geniş bir ürün desteği sunan cihaz Android 4.4 ve daha güncel sürümlere sahip ve en az 1.5 GB RAM’i bulunan cihazlar ile kullanılabilecek. Mavi, pembe ve siyah renk seçenekleriyle gelen cihaz 10 Haziran tarihinde 180 dolar fiyat etiketiyle raflardaki yerini alacak.

 Gear Icon X Kablosuz Kulaklık Neden Önemli?

Etkinlikte duyurulan cihazlardan bir diğeri ise Android telefonlar ile uyumlu kablosuz kulaklık Gear IconX oldu. İyi de oldu çünkü artık kulaklıkların kablodan kurtulması gerekiyor. “Piyasada kablosuz modeller zaten var diyebilirsiniz” ancak Samsung, Apple gibi kitlesel pazara hitap heden üreticilerin bu yönde adım atması kablosuz kulaklıkların yakın gelecekte standart olması açısından önemli. 
 

 Kablosuz Kulaklık IconX'in Özellikleri Neler, Hangi Cihazlar ile Uyumlu?

Gear IconX’e dönecek olursak, Android 4.4 ve daha güncel cihazlar ile uyumlu olan kulaklıklar 4 GB dahili hafıza ile geliyor. 1000’e yakın şarkıyı üstünde saklayabilen cihaz ile kendi üzerinden 3.5 saat müzik dinlenebiliyor. Akıllı telefon üzerinden stream yapmak isterseniz bu süre 1.5 saate düşüyor. Şık bir kutu (aynı zamanda şarj ünitesi görevi görüyor) içinde gelen kulaklıklar 199 dolar fiyat etiketiyle yılın 3. çeyreğinde raflarda olacak.

3
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
3
0
0
0
0