Samsung'tan 100 Dolarlık Sanal Gerçeklik Gözlüğü Geliyor!

1
0
0
0
0
Samsung her zamankinden çok daha hafif ve ucuz yeni sanal gerçeklik gözlüğünü tanıttı.
Dün düzenlenen geliştiriciler konferansında sanal gerçeklik gözlüklerinin ilk üreticilerinden olan ve sektördeki en büyük marka sayılan Oculus, cihazlarına getirecekleri birçok yeniliği tanıttı. Bu yeniliklerin arasında Oculust Rift'in çalıştıracağı Hulu, Facebook, Twitch ve Vimeo gibi uygulamalarda bulunuyor. Ayrıca son zamanların en çok oynanan oyunu olan Minecraft'ın da Oculus Rift'e özel bir sürümü çıkartılacağı bildirildi.

Bu yenilikleriyle sektörde adından oldukça çok söz ettiren Oculus'a meydanı boş bırakmak istemeyen firmalardan birisi olan Samsung, konferansta yeni sanal gerçeklik gözlüğünü tanıttı. Gözlükler Samsung için Oculus tarafından yapılıyor ve yine Oculus'a rakip olarak sektörde bulunuyor. Bu gözlük sayesinde sanal gerçeklik deneyiminin daha rahat ve ucuz bir şekilde daha fazla kullanıcı tarafından kullanılmasını hedeflediğini belirten Samsung, yeni gözlüğünde birkaç radikal değişiklik kararları almış.Samsung tarafından üretilen yeni gözlük, önceki modeli olan Gear VR Innovator Edition'un tam olarak yarı fiyatına sahip olacak. Gear VR Innovator Edition 200$'a satılıyordu, yeni sanal gerçeklik gözlüğü ise sadece 100$ üzerinden satılacak. Fiyat konusunda değişikliğe başvuran Samsung, bu özelliğin yanı sıra sanal gerçeklik gözlüklerinin kullanıcılar için çok daha rahat olması gerektiğini de düşünmüş.

Rahat kullanımı için yeni sanal gerçeklik gözlüklerine yeni bir katman daha daha ekleyeceklerini, kontrol panelinin daha kolay kullanıma sahip olacağını ve gözlüğün önceki modeli olan Gear VR Innovator Edition'dan tam %22 daha hafif olacağı belirtildi. Böylece iPad Touch'tan bile hafif olacak sanal gerçeklik gözlüğü rahat bir şekilde kullanılabilecek.Samsung bu özelliklerinin yanı sıra yeni sanal gerçekliği gözlüğünün daha fazla cihazla uyumlu olmasını istemiş. Gözlük Galaxy Note 5, Galaxy S6 Edge+, S6 ve S6 Edge telefonlarıyla uyumlu olacak. Samsung'un yeni sanal gerçeklik gözlüğünü bu mevsim piyasaya sürmesi bekleniyor. 

Kaynak: Gizmodo 
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0