Samsung'un Ucuz Giyilebilir Cihazı "Triathlon" İlk Defa Görüntülendi!

0
0
0
0
0
Samsung'un piyasaya sürmeyi planladığı vücut değerleri takip cihazı Triathlon, sızdırılan fotoğraflar sayesinde ilk defa görüntülenebildi.
Samsung'un birden çok sektörü domine etme isteğiyle birlikte çeşitli cihazlar üzerinde yaptığı çalışmalar sürüyor. Birbirinden farklı elektronik cihazlar ve teknolojiler üreten teknoloji devi, piyasaya süreceği yeni bir cihazla birlikte günden güne büyüyen giyilebilir cihazlar sektöründe yeniden gündeme geleceğini bildirmişti. Günlük işlemlerimizi yapmaktan veya internete bağlanmaktan ziyade spor sırasında vücut değerlerimizin takibi için kullanılabilecek olan bu yeni cihazın adı Triathlon.

Triathlon (bazı kaynaklarda SM-R150 olarakta geçiyor) giyilebilir cihazların ilk örneklerinde karşılaştığımız gibi yüzeysel temas sayesinde nabız, vücut ısısı, kalp ritmi gibi vücut değerlerini ölçebilecek. Bu değerlerin yanı sıra spor sırasında yaktığınız kaloriyi, kaç adım yürüdüğünüzü veya koştuğunuzu da ölçebilen Triathlon, Samsung'un diğer giyilebilir cihazlarında da kullanılan Tizen işlemciyi kullanıyor.

Samsung'un bu sektörde bulunan tüm markaları geride bırakmak amacıyla üretmiş olduğu Triathlon, böyle bir amaca sahip olması nedeniyle oldukça ucuz olacak. Her spor yapan kişinin almak isteyebileceği ve umarız ki alabileceği kadar ucuz olacak olan Triathlon'un resmi olarak ne zaman tanıtılacağı bilinmiyor.Kaynak: AndroidCentral 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0