130 Dolara Ucuz Yollu VR Gözlüğü: MergeVR

0
0
0
0
0
130 Dolara Ucuz Yollu VR Gözlüğü: MergeVR
Sanal gerçeklik gözlüğü denilince aklınıza hemen fiyatı gelebilir. MergeVR, hem fiyatıyla hem de performansıyla alınacaklar listenizin en başına yerleşmeye aday.
Son zamanlarda yapılan en önemli teknoloji nedir diye sorulduğunda gidişatı yakından takip eden herkesin aklına VR gözlükler gelir. Piyasanın öncülerinden sayılan OculusVR’ın tek başına parayı götürmesini hiç adil bulmayan Sony, Samsung gibi dev firmalar bu yarışa dahil olsa da OculusVR ilk ateşi yaktığı için her zaman ayrı bir yere sahip olacak.

Son zamanlardaki ilerleyişi durdurulamayan bu akıllı gözlüklere bir yenisi daha ekleniyor. Anrdoid ve iOS platformlarına çalışan MergeVR, karşısına birçok güçlü rakibini alarak bu yarışa dahil olmak istiyor. ‘’Diğer şirketlerin ürettiği gözlüklerin teknolojisiyle yarışmaktansa en güzeli fiyat kırmak’’ diye düşünen Teksaslı şirket, MergeVR’ı 130 dolardan piyasaya çıkaracaklarını açıklayarak iddialı bir giriş yapacaklarının ilk sinyalini de vermiş oldu. 

Digi-Capital isimli analiz şirketine göre ise bu teknoloji daha çok yolun başında. Eğer tahminler doğru yapıldıysa, 2020 yılına kadar bu piyasa ciddi bir büyüme kaydederek 30 milyar dolara ulaşacak. Bu pastadan payını almak isteyen diğer şirketler de düşünüldüğünde fiyatlardaki oynama işimize yarayacak gibi gözüküyor. Eğer beni bu para da aşar diyorsanız aşağıdaki videodan faydalanarak kendi sanal gerçeklik gözlüğünüzü yapabilirsiniz.
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0