Sanal Gerçeklik Kullanılarak Evlilik Teklifi Yapıldı!

2
1
0
0
0
Bir Valve çalışanı sanal gerçeklik gözlüğü takan kız arkadaşına evlilik teklifini sanal gerçeklik platformu üzerinden yaptı.
Kelly Tortorice muhtemelen hiçbirimizin yaşamayacağı olaylardan birisini yaşadı. Kelly bugün bir Valve çalışanı olan Chandler Murch adlı erkek arkadaşı tarafından Bellevue'de bulunan Valve Genel Müdürlüğü'ne davet edildi. Çift burada bulunan sanal gerçeklik teknolojilerini denemek adına sanal gerçeklik gözlüğü taktılar ve örnek olarak koyulmuş birkaç animasyonu izliyorlardı ki Kelly'nin unutamayacağı bir olay yaşadı.

Kelly sanal gerçeklik gözlüğünü kullandığı sırada karşısında bir yüzük belirdi. İlk kez bu cihazı denemenin verdiği merakla birlikte yüzüğe ulaşan ve dokunmaya çalışan genç kadın, aynı sırada sevgilisi Chandler'ın uzatmış olduğu yüzük kutusuna dokundu. Chandler bu işlevi sanal gerçeklik gözlüğünün odaklandığı ve istenilen görüntüğü ona göre yönlendirdiği bir cihaz kullanarak gerçekleştirdi. Dokunma hissinin gerçek olduğunu anladığı sırada gözlüğü çıkartan ve karışısında elindeki yüzükle beraber eğilmiş erkek arkadaşını gören Kelly, ona yapılan evlilik teklifini kabul etti.Sanal gerçeklik platformları birçok alanda kullanılıyor fakat Chandler'ın bu fikri ve planlaması oldukça yenilikçi. Tarihe "sanal gerçeklik platformu kullanılarak gerçekleştirilen ilk evlilik teklifi" olarak geçen eylemin sahipleri Kelly ve Chandler'ın, düğünlerini de sanal gerçeklik gözlükleriyle yapmaları bekleniyor.

Kaynak: TheVerge 
2
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
1
0
0
0