Sanal Gerçeklik Platformunda Zombilerle Savaşmaya Ne Dersiniz?!

0
0
0
0
0
"Zero Latency" adlı bir sanal gerçeklik cihazları üreticisi, bu teknolojinin günümüzdeki en iyi örneklerinden birisini üretmekle kalmadı ve bunu aksiyonu en bol oyunlardan birinde, zombi oyununda kullandı.
Sanal gerçeklik cihazlarını kullanarak yapılması en keyifli şeylerden birisi, şüphesiz ki oyun oynamak. Bu eşi benzeri olmayan platformda oynanabilen oyunlar, maalesef bu sektörün yeni bir sektör olması nedeniyle pek kaliteli değil. "Zero Latency" adlı bir sanal gerçeklik cihazları ve uygulamaları üreticisi, kalitelesini göstermek adına sanal gerçeklik gözlüklerinin en eğlenceli halini bir düzenekle sergiledi.

Kurulan düzenekte seçilen oyunu oynamak adına birkaç gönüllü seçildi. Seçilen bu gönüllüler, taktıkları birkaç aksesuar, sanal gerçeklik gözlüğü ve ekipmanla birlikte belirlenen alana bırakıldılar. Geniş ve boş olan bu alan, Zero Latency tarafından sanal gerçeklik gözlüklerinin kullanımı için özel olarak hazırlanmıştı. Alanın ortasında hiçbir şeyden haberleri olmadan bekleyen gönüllüler, üzerilerine koşmaya başlayan zombilerle birlikte oldukça korkuyor fakat bir yandan da ateş ediyorlar.
 

Zero Latency tarafından "Multiplayer Free-Roam" ismi verilen bu düzenek, ilk gönüllülerinin tecrübelerinin gösterildiği bir video ile tanıtıldı. Aynı zamanda bu videoyu reklam amacıyla da kullanan Zero Latency, Multiplayer Free-Roam'ı kullanıma sundu. PAX Avustralya'da tanıtılan bu düzenek son derece eğlenceli görünüyor.Multiplayer Free-Roam'ın bir oyunu yaklaşık 45 dakika sürüyor. 63$'a bilet satışının gerçekleştirildiği bu sanal gerçeklik düzeneğinin rezervasyonları, şimdiden Şubat ayına kadar dolu.

Kaynak: Mashable 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0