Sinemalardan Teknolojik Gözlük Google Glass’a Yasak !

0
0
0
0
0
Sinemalardan Teknolojik Gözlük Google Glass’a Yasak !
Google’nin piyasaya sürmüş olduğu teknolojik gözlük Google Glass’a ABD sinemalarından yasak geldi. Ülke çapındaki sinemaların neredeyse hepsinde Glass’a benzer kamera özelliği bulunan giyilebilir teknolojik cihazlar yasaklandı.
Google’nin piyasaya sürmüş olduğu teknolojik gözlük Google Glass’a ABD sinemalarından yasak geldi. Ülke çapındaki sinemaların neredeyse hepsinde Glass’a benzer kamera özelliği bulunan giyilebilir teknolojik cihazlar yasaklandı.

ABD’de iki farklı sinemacılar birliği olan, NATO ve film şirketlerini temsil eden MPAA, sineme salonlarında Google Glass’ı yasakladı. Bu sebepten dolayı sinemaya, Google Glass gözlüğü ile giriş yapmak isteyenler olursa, gözlüğü çıkarmak zorunda kalacaklar. Aksi bir durum söz konusu olduğunda, sinemadan ayrılmaları istenecek. (Açıkcası kovuyorlar)

Bahsetmiş olduğumuz bu iki kuruluşun, temsil etmiş olduğu sinema salonu sayısının, yaklaşık olarak 32 bin olduğu belirlendi. ABD’de 2012 yılındaki istatistiklere göre, tüm ülke çapınca 39,056 adet sinema salonu bulunuyor. Buda, neredeyse tüm sinema salonlarında yasanın uygulandığı anlamına geliyor.

Yasak, direk olarak Google Glass’dan bahsetse de, video kayıt edebilen bütün teknolojik akıllı cihazların söz konusu olabileceği açıklandı.
 

 Gözaltına Alınanlar Var


ABD ve İngiltere’de yaşanmış olan bir olayda, sinema salonuna gözlükle girmeye çalışan iki kişi güvenlik tarafından gözaltına alınmıştı. Şuanda sinema salonlarının en büyük endişesi, bu cihazlar ile filmleri kayıt altına almaları.
 
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0