Snapchat'ten Akıllı Gözlük: Epiphany Eyewear

1
0
0
0
0
Snapchat uygulamanın ilk sürümü Eylül 2011 tarihinde yayınlanmıştı. Kullanıcılarının %70’ini kadınların oluşturduğu Snapchat en çok ABD ve İngiltere'de tercih edildi. 
Snapchat uygulamanın ilk sürümü Eylül 2011 tarihinde yayınlanmıştı. Kullanıcılarının %70’ini kadınların oluşturduğu Snapchat en çok ABD ve İngiltere'de tercih edildi. Facebook uygulamayı satın almak için 3 milyar dolar teklifte bulundu ancak Snapchat yöneticileri bu teklifi kabul etmedi. Sony’nin hacklenmesinden sonra Snapchat’le ilgili önemli bir bilgi ortaya çıktı. 

Snapchat’in yöneticilerinden biri olan ve aynı zamanda Sony’nin CEO koltuğunda oturan Michael Lynton‘ın e-postalarının sızdırılmasıyla birlikte, Snapchat’in akıllı gözlük işine girdiği ortaya çıktı. Milyonlarca kullanıcıya anlık görüntülü mesajlaşma imkanı veren Snapchat geçtiğimiz Mart ayında Vergence Labs isimli şirketi satın almış. 15 milyon dolara satın alınan şirket Epiphany Eyewear isimli akıllı gözlükler üretiyor. Bu akıllı gözlüğün köşesinde gözle fark edilemeyecek kadar küçük bir kamera yer alıyor. Kamera üstünde bulunan bir tuş sayesinde 720p video çekme imkanı veriyor. Ayrıca Vergence Labs şirketinin geliştirmiş olduğu yazılım ile video esnasında anlık görüntüler alınabiliyor. 16 GB, 32GB ve 64 GB olmak üzere 3 farklı model ile satılan gözlüğün fiyatı ise 300 ile 500 dolar arasında değişiyor. Sony’nin hacklenmesiyle Snapchat’in gizlice yürüttüğü planlar gün yüzüne çıkmış gibi gözüküyor. Epiphany Eyewear isimli gözlüğü buradan inceleyebilirsiniz.
 
 Snapchat Uygulaması İndir 
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0